Motivace

Publikováno 30. dubna, 2014

Motivace k práci – Bez peněz to asi nejde

Několika vědeckými pokusy bylo dokázáno, že člověk podává daleko lepší výsledky, když má jistou motivaci.

Jak sám sebe motivovat k práci?

Člověk potřebuje motivovat k práci i sám sebe, aby se k dané práci odhodlal, jestli se mu do ní nechce anebo, aby práci, kterou vykonává, dělal opravdu na plno. Taková motivace může mít více druhů, protože každý člověk má jiné cíle, které na něj platí. Jsou lidé, kteří si řeknou, že pokud tu práci vykonají tak za nimi půjde něco vidět a to jim jako motivace stačí, avšak existují i takoví lidé, kteří si jako motivaci představují hmotné odměny. Takoví si řeknou, že pokud tu práci vykonají a vykonají jí svědomitě, tak jejich práce bude odměněna a oni si potom mohou koupit třeba auto či si pořídí dovolenou a podobně. Ale jsou i takoví lidé, kteří se uspokojí s motivací v podobě nějakého jídla. Je mnoho lidí a tím pádem i mnoho způsobů jak se motivovat. Každopádně každý člověk si při motivaci musí zapůsobit na svou psychiku a slíbit si něco, co je pro něj dostatečnou motivací.

Jak motivovat lidi k vykonání práce?

Když si vezme zaměstnání, tak jde o typickou motivaci k práci. Byly doby, kdy peníze neexistovaly, ale práce byla vykonávaná tak jako dnes. Ale i v té době měli lidé nějakou motivaci k tomu, aby vykonávali jistou práci. Krásný příklad je práce vynaložená na stavění domů, kde můžeme mluvit o vidinu, že lidé budou mít střechu nad hlavou a jisté zázemí. Dnes, kdy je všeho dostatek, je pro člověka v zaměstnání jediná motivace, touto motivací jsou peníze. Takže pokud chce zaměstnavatel zvýšit produktivitu svých podřízených, tak mu ve většině případů nezbývá nic jiného, než mu dát jisté odměny a to zejména v podobě finančního obnosu. Avšak motivace mohou být i jiné, třeba slíbení vyššího postu, což také člověka donutí k tomu, aby měl lepší výsledky a podobně.

Proč je motivace důležitá?

Je důležité, aby si každý člověk uměl poradit sám se sebou a sám sebe jistým způsobem motivoval, protože když se člověk motivuje k práci, podá daleko lepší výkony, což je velmi podstatné kritérium pro dobře vykonanou práci.

Štítky: ,
One Response to Motivace k práci – Bez peněz to asi nejde

  1. Pingback: Jak myslí milionáři? | Vypracuj se.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑