Peníze

Publikováno 3. července, 2016

Věci zdarma na internetu, aneb jak ušetřit peníze

Mnoho věcí nás stojí hodně peněz. Jestli však víte, kde hledat věci zdarma, můžete spoustu peněz i času ušetřit. Internet je plný zajímavých stránek s odkazy nebo nápady na výrobu něčeho, co zrovna sháníte, ale nemáte na to dost financí. Proč utrácet, když stačí chvilka a máte to, co zrovna potřebujete, a to zadarmo.

Učební materiály a online výuka

Když si zadáte do vyhledávače online výuka jazyků nebo nějakého předmětu zdarma. Najde vám to spoustu odkazů na výuku přes internet. Nemusíte za to platit žádné peníze, pouze se zaregistrujete na daných stránkách nebo napíšete svou e-mailovou adresu a můžete se začít učit. Je také mnoho kurzů, které jsou na internetu k dostání zdarma. Třeba kurz tvůrčího psaní, kurz angličtiny, výuka latinského jazyka, kurz hry na elektrickou kytaru nebo třeba vzdělávací kurzy, které vám pomohou ovládnout nějaké programy jako je třeba Adobe Photoshop.

Když správně zadáte klíčová slova do vyhledávače, najde vám to nespočet odkazů, ze kterých si můžete vybrat přesně to, co potřebujete. Výuka probíhá v pohodlí domova přes internet a součástí některých balíčků je také studijní materiál, který máte také zdarma.

Na portálech, jako je třeba seminárky.cz si můžete volně stahovat učební materiál do školy. Na stránkách je ke stažení spousta referátů, čtenářské deníky, maturitní otázky nebo třeba životopisy slavných spisovatelů a jiné podklady, které potřebujete pro své studium. Jsou ke stažení zdarma nebo za velmi nízký poplatek. Můžete zde také přispívat svými vlastními texty a nějakou tu korunu si přivydělat.

Svět filmu, her a hudby

Pokud jste milovníci filmů, můžete si na spoustě stránek prohlédnout své oblíbené filmy. Jsou zdarma a bez omezení. Třeba na stránkách sledujufilmy.cz jsou filmy té nejlepší kvality. Vyskočí na vás sice spousta reklam, ale na film se pak podíváte bez jeho přerušování. U filmu, na který se chcete podívat, naleznete také jeho hodnocení. Můžete si tedy vybírat filmy podle nejvyššího hodnocení, tedy filmy, které za to opravdu stojí. Vyplatí se také počkat na nejnovější filmy, které jsou zde brzy po té, co se přestanou vysílat v kinech.

Milujete online hry, které vás uklidní, nebo se z nich dovíte něco zajímavého? Jak filmy, tak i hry nebo hudba se dá na správných stránkách stáhnout legálně a bez poplatku. Musíte si však ověřit vaše zdroje, ze kterých stahujete. Nechcete mít přeci problémy s pirátstvím. Chvilka hledání na internetu a brzy máte to, co potřebujete. Zahrát si můžete i online hry na spoustě stránek. Stačí, když do vyhledávače zadáte slovo online hry zdarma a hned se vám objeví několik odkazů. Můžete si pak vybrat z velké nabídky her, jako jsou karetní hry, logické hry, hry pro více hráčů anebo něco jiného, co vás právě osloví.

Vášnivý čtenáři

Kdo by si rád nepřečetl nějakou dobrou knihu. Knihy jsou zábavné, poučné a umožní vám na chvilku zapomenout na ten denní stereotyp, který vám ubírá na energii.

Knihy si můžete zdarma přečíst a nemusíte si je kupovat, když vám stejně pak budou ležet na polici a zbytečně se na ně bude prášit. Můžete si stáhnout knihu zdarma na ověřených stránkách nebo si ji vypůjčit ve vaší knihovně. Jejich nabídku naleznete právě na webových stránkách.

Můžete se tedy podívat, jestli knihovna danou knihu vlastní a jestli ji zrovna má k vypůjčení nebo ji má jiný čtenář.

Pokud však chcete knihu koupit a v klidu si ji přečíst. Můžete ji po přečtení prodat na internetu nebo zanést do non-stop komunitní knihovny, kde si také můžete půjčit další knihu a po přečtení ji tam vrátit nebo přinést jinou knihu. Je to novinka v České republice. Knihovny, vypadající jako budky, jsou k dispozici na veřejných místech a mají k nim přístup všichni lidé. Zdarma si zde můžete vzít knihu a po přečtení ji zase vrátit zpět. Informujte se na internetu, kde ve vašem okolí naleznete takovou budku.

Raději časopis, než kniha

Pokud preferujete raději časopisy, můžete prohledat internet a najít vhodný online magazín, který se zabývá tématikou, která vás nejvíce oslovuje. Některé časopisy vám nabízí také možnost zaslání jednoho ukázkového výtisku zdarma až k vám do schránky. Můžete si také stáhnout některá čísla vašeho oblíbeného časopisu zdarma do počítače a prolistovat ho až budete mít čas. Dobře hledejte, než půjdete příště kupovat váš oblíbený časopis.

Kutilové mají své na internetu

Baví vás ruční práce, nebo jste pouze zamilovaný kutil? Rady a návody na své kreativní práce můžete čerpat na internetu. Je jich k dostání víc než dost. Nejeden web se zaměřuje právě na rady a návody na kreativní tvoření. Můžete si tak doma vyrobit originální šperky, uplést šálu podle návodu ve videu, ušít originální šaty na pláž, ušít kobereček do koupelny ze starých ručníků, vyrobit dárky pro celou rodinu z materiálu, který máte doma nebo si třeba vyrobit vlastní kreativní fotoalbum. Stačí vědět, co chcete najít a správně to zadat do vyhledávače. Pak už můžete listovat, číst a hledat postup, který vám vyhovuje.

Kurzy také pro kutily.

Internet je plný kurzů pro kutily, můžete se z pohodlí domova naučit třeba pletení košíků, quilling nebo třeba patchwork.

Buďte v kontaktu se svými příbuznými zdarma

Na sociálních sítích jako je Facebook můžete zdarma volat se svými příbuznými nebo jim psát zprávy, bez toho aniž byste museli propisovat svůj kredit. Můžete jim posílat své fotografie z dovolené, psát jim zprávy a to vše po registraci na stránkách.

E-mail je také zdarma a umožňuje to samé co sociální sítě. Kromě volání, které na e-mailu není možné, můžete posílat svým známým dopisy po celém světě. Buďte v kontaktu!

Známý Skype nabízí však už i volání zdarma. Můžete se tedy připojit vy a vaši kamarádi a celé hodiny spolu volat. Stejně tak můžete z některých stránek posílat zdarma SMS. Napište do vyhledávače SMS zdarma a vyberte si síť operátora, do které potřebujete SMS zaslat. Pak napište zprávu, přidejte telefonní číslo a opište kód, který potvrdí, že nejste robot. Pak už jenom čekejte, než vám dotyčný odepíše. Je to tak jednoduché.

Ukaž světu, co umíš

Založ si na internetu zdarma svůj blog nebo webové stránky a ukaž světu, na co máš talent. Jsi dobrý fotograf, malíř nebo pečeš výborné dorty a cukroví? Ukaž světu své výtvory na svých stránkách. Přidej popis svých služeb a svůj kontakt a začni si vydělávat přes internet. Není nic těžšího, než se chopit příležitosti a začít si vydělávat peníze, které ti scházejí za to, co nejlíp umíš.

Pokud nevíš, jak na založení webových stránek přečti si na internetu články, které ti při jeho zakládání pomohou. Díky odborným článkům zvládneš za pár hodin vytvořit jedinečné a krásné stránky, na které budou chodit návštěvníci z celého světa. Proč skrývat talent, když ho můžeš zpeněžit?

Potřebujete kvalitní fotografie na váš web?

Proč platit za drahé fotografy, když fotobanky jsou plné fotek, rozdělených podle tématu? Je spousta fotobank, které nabízí profesionální fotografie zdarma ke stažení. Jsou určené ke komerčnímu použití a můžete je tedy bez obav uveřejnit na svém webu. Některé fotobanky mají však podmínku, že musíte uvést zdroj jejich stažení, ale za kvalitní fotky to přeci stojí.

Korektura vašich textů

Nejste si jisti, jestli jste správně napsali text, jestli neobsahuje gramatické chyby, často opakované slova nebo jestli máte správně interpunkci? Zadejte do vyhledávače online korektura textů a najděte si stránku, kde naleznete korekturu zdarma, hned a bez čekání. Nemusíte platit zkušeného člověka, aby vaše texty do školy, do práce nebo na vaše stránky byly bez chyby.

Můžete si také hledat synonyma, významy cizích slov nebo třeba správné znění některých slov či jejich skloňování. Internet není určený jenom na „blbosti“, je určený především k tomu, aby nám ulehčoval naši práci. To platí i po slohové stránce.

Hledej práci na internetu

Sháníš práci a nevíš, kde už ji máš hledat? Zadej do vyhledávače pracovní pozici, která tě nejvíc oslovuje, a prohlédni si širokou nabídku v místě svého bydliště. Portály jako Jobs.cz nebo Flek.cz uveřejňují každý den nové a nové nabídky pracovních míst nebo brigád. Díky takových stránkám můžeš najít práci bez obav a rychleji, než beznadějným obíháním firem v tvém okolí.

Využijte internet na maximum a získejte mnoho zkušeností, certifikátů odborných kurzů a dalších zkušeností zdarma přes internet. Hledej a najdi!

Autorka: Sellus Rio

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑