Práce

Publikováno 24. srpna, 2022

Jak se orientovat v nabídkách práce?


Stojíte před rozhodnutím, že chcete změnit zaměstnání a tápete, kde hledat volná místa? Přemýšlíte, zda si napsat svůj inzerát s poptávkou práce? Jak správně sestavit životopis, a co by měl obsahovat motivační dopis?

Kde hledat nové zaměstnání?

V dnešní době se firmy o nové uchazeče doslova přetahují, neboť nabídka práce převyšuje poptávku. Proto se inzeráty objevují na každém rohu. Jedním ze zdrojů, kde hledat práci, je pracovní úřad. Není to ovšem nejšťastnější řešení, neboť vás to bude stát spoustu času a inzerce práce je zde dost omezená. Mnohem lepší je porozhlédnout se na internetu. Navštivte servery, kde se nachází nabídka volných pracovních míst, většinou jsou inzeráty přehledně uspořádané a dá se v nich jednoduše filtrovat. Další z možností je oslovit přímo firmu, kterou jste si vybrali jako svého potenciálního zaměstnavatele. Pokud máte co nabídnout, jsou vaše šance na úspěch docela vysoké.

Svěřte se do rukou personální agentury

Nechcete se stresovat hledáním pracovních nabídek a odesíláním bezpočtu životopisů, na něž vám málokdo zareaguje? Využijte služeb personálních agentur, které vám pomohou s napsáním poutavého životopisu včetně motivačního dopisu. Pokud vás například zajímá práce v Praze, bude vám agentura přeposílat tipy na práci v hlavním městě. Samozřejmě bude zohledňovat vaše pracovní zařazení a požadovanou mzdu. Z toho důvodu se k vám dostanou pouze korektní nabídky zaměstnavatelů, u nichž byste mohli úspěšně projít přijímacím řízením.

Nebuďte součástí stáda

Své šance na získání vysněného pracovního místa zvýšíte originálním životopisem a průvodním dopisem. Zkušený personalista stráví nad těmito dokumenty pár vteřin, proto byste v něm měli co nejvíce vzbudit zvědavost. Vsaďte na zajímavé koníčky, vyhněte se ohraným frázím, dejte najevo kreativitu, to nejzajímavější předsuňte do úvodu.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑