Práce

Publikováno 24. Květen, 2020

0

Změňte zaměstnání, která vás nebaví! Nabídky práce pořád jsou


Zatímco před pár měsíci byla nezaměstnanost rekordně nízká, dnes je situace trochu jiná. Vlivem pandemie koronaviru začala spousta firem propouštět. Říká se, že najít zaměstnání je nyní těžší a studenti budou mít problém získat brigády na léto. Ale skutečně je to pravda?

Nenechte se zastrašit. Jestliže vás vaše současné zaměstnání nebaví nebo za něj nedostáváte dostatečné peníze, na nic nečekejte. Život je krátký na to, abyste čekali, až se situace zlepší, děti dostudují, bude jisté, že nepřijde další vlna koronaviru, až … (doplňte si sami). Nečekejte na nic, protože i teď nabídky práce jsou!

Hledejte nabídky práce na internetu

Dřív jste se o volných místech ve firmách ve vašem okolí dozvěděli od známých. Dnes máte internet a sociální sítě. Na Facebooku existuje spousta skupin, v nichž se nabízí práce – kolikrát tam píšou i samy firmy.

Také existuje celá řada pracovních portálů. Ano, na většině z nich najdete ty stejné nabídky, takže procházet všechny je jen ztráta času. Raději se zaměřte na jeden kvalitní. Dobrým zdrojem nabídek je například portál Hitprace.cz, který agreguje inzeráty z různých zdrojů (od pracovních portálů, pracovních agentur i jednotlivých zaměstnavatelů). Navíc umožňuje nastavit si hlídacího psa, abyste byli upozorněni na každou nabídku odpovídající vašim kritériím.

Pracujte tam, kde je teď každá ruka dobrá

Samozřejmě jsou odvětví, kterým se daří méně. Na druhou stranu i taková, jimž se daří lépe. Pro hledání práce či brigády v současné době nejsou vhodné například módní řetězce. Byly měsíce zavřené a mají velké ztráty. Naopak obchody s potravinami či pekařství potřebují každou ruku. Lidé jsou teď více doma, více vaří, a tak potřebují nakupovat více jídla.

Větší šanci najít zaměstnání máte samozřejmě ve velkých městech. Práce Praha je pořád dost. Možná je tedy tohle ideální příležitost zvednout kotvy a přestěhovat se jinam!

Štítky:
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑