Úspěch

Publikováno 9. Prosinec, 2015

1

Co můžu dělat při ukončení studia

Po ukončení studia, začíná zcela nový život a to dalo by se říct, bez až takových starostí, jako v době, kdy jsme se každý den museli učit, nervovali jsme se, zda zvládneme zkoušky, zda jsme dobře připraveni a podobně. Nyní máme najednou mnohem více času, což je určitě přínos.

Po ukončení studia je třeba začít hledat zaměstnání, nebo alespoň brigádu. Zaregistrujte se na úřadu práce a začněte aktivně hledat volné místo. Jako absolvent, to nebudete mít zrovna jednoduché, stejně tak, jako to nemají jednoduché mladé ženy, které plánují rodinu, matky po mateřské, nebo starší občané před důchodem.

Počítejte s tím, že ihned po studiu, nedostanete bůh ví jakou práci, ale že k dobré práci, je třeba se dopracovat a získat praxi. Je-li to možné hledejte si práci ještě v době, kdy studujete, nebo se snažte o nějákou brigádu, která by vám později dala možnost změnit ji na stálé zaměstnání, protože jako brigádník, získáte ve firmě potřebnou praxi.

Výhodou je, že to, co vám studium dalo, máte stále ještě v hlavě, na rozdíl od starších lidí, kteří již spousty věcí zapomněli. Proto své čerstvě nabité vědomosti, můžete zúročit. Další výhodou je to, že jistě umíte dobře cizí jazyk a to bývá také mínus starší generace, proto si hledejte zaměstnání, kde tohoto faktu, můžete využít.

Ze začátku je třeba kývnout i na podřadnější práci, protože v tomto stadiu, ve kterém se nacházíte, je třeba na sobě ještě stále začít pracovat a vzdělání si prohlubovat. Každá firma má na své zaměstnance trošičku jiné požadavky. Důležité je si věřit a mít zdravé sebevědomí. Pokud místo získáte, nechte si poradit o straších a zkušenějších kolegů. Pokud si nebudete v jakékoliv situaci vědět rady, ptejte se. Učený z nebe nespadl.

Štítky: , ,
One Response to Co můžu dělat při ukončení studia

  1. Luba says:

    Záleží na tom, o jaké studium se jedná, například po bakalářském bych doporučil ještě titul MSc, jinak je ale článek skvěle podaný ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑