Peníze

Publikováno 28. července, 2014

Jak myslí milionáři?

Určitě jste se sami přistihli, jak přemýšlíte o tom, že máte na kontě milióny, co byste s nimi dělali a podobně.

Co bývá cílem milionářů?

Mnozí lidé si myslí, že milionáři myslí pouze na peníze. Možná to i tak později je, protože i oni mají strach, že se jednou něco pokazí, že to nepůjde do nekonečna úspěšně a musí myslet na „zadní vrátka“.

Je pravdou, že je rozdíl, jestli se člověk milionářem stane díky svému úsilí a jede sám na sebe od nuly, nebo jestli milióny zdědí či dostane velmi prospěšnou firmu po otcovi… Pravidlem bývá, že lidé, kteří si tento post vydřou sami, více si ho váží. Váží si toho, co dokázali a peníze berou jako vedlejší produkt, který je ovšem nezbytný.

Takže by se dalo říct, že cílem mnoha milionářů bylo pouze splnit si vlastní sen, realizovat sám sebe.

Může mít milionář strach?

Každý člověk může mít strach, ale v oblasti peněz je to velmi nebezpečné. Zde se očekává, že si každým svým rozhodnutím budete jisti a požaduje se to po vás. Jde-li o velké peníze, nikdo nechce mít pocit nejistoty a samozřejmě, že se může stát, že rozhodnutí nebude vždy správné a najednou může všechno krachnout. I s takovým rizikem se však musí počítat. Jeden neúspěch není důvodem k tomu, vše zahodit, ba naopak! Milionář se postaví na nohy a zkusí to jiným směrem, když to prvním nevyšlo.

Co je pro milionáře úspěch?

Milionář je a myslí tak, jako normální člověk, pouze má to štěstí, že má k svému životu větší množství financí. Záleží pouze na typu člověka, co považuje za úspěch. Může to být jakákoliv dobrá zakázka, nějaký další přísun peněz, ale třeba také zplození dítěte a podobně.

Jak tedy milionář myslí?

Milionář musí myslet dopředu, logicky a s rozumem. Tak jako každý normální člověk, jenom tento si je jistý tím, co chce a co si může dovolit. I když jde někdy za své hranice.

Myslí milionář i na to, co s penězi udělá?

Určitě. Mnozí je sice zpátky investují do svých společností, ale vždy jim nějaké peníze zůstanou a u těch už přemýšlejí, kam je vloží. Z čeho jiného by si dopřávali ten luxus, drahá auta a výletní jachty?

Zkuste i vy myslet jako milionáři a možná se sami milionářem stanete. Chce to strategii a vědět, co a kdy je třeba udělat. Myslete jako oni – dopředu a také si budete za vodou.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑