Motivace no image

Publikováno 1. listopadu, 2016

Síla a důležitost správné motivace

Každý člověk se někdy nacházel v pozici, kdy nevěděl, co dál. Každý člověk někdy bloudil ve své hlavě a přemýšlel, jestli tam, kde je, chce zůstat. Jestli tam měl být. A proč tam je. Ty, ano přesně ty, zamysli se nad tím, kam chceš v životě dojít. Je tohle to, co chceš dělat? Chceš takhle žít? Nebo chceš něco víc? Něco jiného? Máš sen? Chceš v životě někam dojít, nebo chceš zůstat tady, zaseknutý v tomto místě? A co když nemáš sen. Co když nevíš, co chceš dělat. Co tě dělá šťastným člověkem? Co miluješ? Co obdivuješ?

Člověk by si měl být jistý dvěma věcmi. Kým a čím chce být. Zamysli se nad tím. Kým a čím chceš být? Najít sám sebe je těžké, ale ještě těžší je sám sebe utvořit, vypracovat.

Každý říká buď sám sebou. Lehce se to řekne a těžce udělá. Musíš se snažit ze sebe vymáčknout co nejvíce. Udělat ze sebe lepšího člověka, než jsi byl včera. Chceš změnit stát nebo dokonce celou Zemi? Musíš začít u sebe. Změna začíná vždy jenom u tebe. Můžeš dokázat cokoliv, udělat cokoliv, co tě napadne. Ale bude to těžké. Nikdo nikdy neřekl, že to bude lehké. Nebude to lehké, ale bude to stát za to.

Musíš věřit, že to máš dokázat, a že to dokážeš. Musíš věřit v sebe sama. Jedině tak to můžeš dokázat. Musíš tvrdě pracovat, pracovat a pracovat, až jednou budeš tam, kde jsi být chtěl. Nejdříve musíš dělat věci, které musíš, abys potom mohl dělat jenom věci, co chceš. A věř mi, nebude to procházka růžovým sadem.

Je jedno, kde teď jsi, co děláš, kolik máš peněz, nebo jak se cítíš. Musíš začít. Bez začátku to nemůžeš ani dokončit. Umění není začít, umění je vytrvat. Vytrvat, i když se ti nebude chtít, i když nebudeš moct, vytrvat. Nesmíš se bát. Jakmile překonáš věci, kterých se bojíš, nic pro tebe nebude nemožné.

Nech za sebou to, co se stalo. Je to jako kdybys jel v autě a díval se stále jenom do zpětného zrcátka, bylo by to nebezpečné a asi by to ani nedopadlo dobře. Nevracej se do minulosti, budoucnost je to, co máš před sebou. A přítomnost je to, co žiješ. Vychutnej si přítomnost a zaměř se na budoucnost.

Co bys udělal, kdybys měl posledních 24 hodin života? Litoval bys toho, co se stalo, chtěl bys to změnit? Udělej něco, na co budeš hrdý. Abys, když budeš ležet na smrtelné posteli, byl na sebe hrdý. Máme jenom jeden život, ale když ho žijeme správně, tak to stačí. Zavři oči a představ si, jaké by to bylo žít Tvůj sen. Ty to dokážeš. Otevři oči a řekni nahlas: „Já to dokážu!“ Já věřím, že ty to dokážeš. Jdi do toho, začni! A vytrvej!

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑