Peníze

Publikováno 15. Listopad, 2016

0

Využijte možností daňových rájů v Evropě i ve světě

Proč je výhodné založit společnost v zahraničí a přemístit tam i sídlo firmy? Které daňové ráje ještě neuzavřely s Českou republikou dohodu o výměně informací kvůli daňovým únikům? Kde si nechat poctivě a bez problémů založit offshore společnost? Daňové ráje nejsou jen pro podvodníky.

Výhody daňových rájů

Založit si v České republice klasické s.r.o. stojí většinou velké úsilí, mnoho peněz a času. Náš byrokratický systém vyžaduje běhání po úřadech a přílišnou spoustu papírování. Velkou nevýhodou je i ztráta anonymity, vaše základní údaje jsou komukoliv veřejně dostupné v rejstřících na internetu. Toto všechno vás mine, když si vyberete místo pro vznik vaší firmy za hranicemi. Zahraniční firmy, tzv. offshore společnosti, bývají v určitých zemích světa daňově zvýhodněny nebo umožňují nulové zdanění. Údaje o podnikatelích v těchto společnostech nebývají nikde uveřejněny. Nemusíte se zde zabývat nepříjemnými úředníky, složitými formuláři a papírováním. Chcete-li podnikat v zahraničí, daňové ráje jsou zajímavou možností pro vás.

Kde se nachází daňové ráje?

Státy se pochopitelně snaží zamezit daňovým rájům tím, že dojednávají smlouvy o výměně informací, a narušují tak anonymitu zahraničních společností. Jedná se namátkou o Bahamy, Kajmanské ostrovy, Bermudy, Ostrov Man, Panenské ostrovy a další. Offshore společnosti, které dál legálně fungují jinde ve světě a zachovávají určitou míru anonymity svých zakladatelů, však existují dál. Zahraniční společnost lze založit někdy dokonce levněji než na vzdálených ostrovech. Založení britské LTD (Limited) společnosti a roční sídlo v Londýně vás vyjde kupříkladu na necelých 15 000 Kč. I v Lotyšsku se nachází oblíbený daňový ráj, bez nutnosti cestování si tam zařídíte společnost, sídlo i bankovní účet. Opravdový daňový ráj pro české firmy se však nalézá mimo Evropu. Na Seychelách si snadno založíte maximálně anonymní IBC společnost, vstupní poplatek je asi dvakrát dražší, ale neplatí se tam žádné daně jako v evropských zemích.

Založit zahraniční společnost vám umožní solidní česká firma KUBEČKA & Prokop, advokátní kancelář s.r.o. Pomohou vám i s účetnictvím a připraví všechny potřebné dokumenty. Jděte do toho s odborníky!

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑