Motivace

Publikováno 11. března, 2015

Jak se motivovat k dobrým výkonům

K tomu, abyste se mohli motivovat, je třeba si vytyčit cíl, který byste rádi dosáhli. Bez toho, aniž byste si řekli důvod, proč chcete něčeho dosáhnout, se vám to zřejmě nepodaří. Proto je třeba si vytyčit konečnou metu.

Chtěli byste svůj dům? Pak si řekněte: „Musím si najít dobrou práci, abych si mohl pořídit dům.“ „Chtěl bych se podívat na dovolenou, ale proto, abych na ni mohl, musím být v práci lepší. Musím ukázat, že mám na to. Od zítřka se začnu více soustředit na práci, než na to, kdy bude přestávka na oběd a svému nadřízenému ukážu, že mám na to, dostat se na vyšší pozici, protože svou práci dělám na 100%“.

Říct si jen tak: „Zítra se v práci začnu víc snažit.“, vám nepomůže. Vždy je třeba si vytyčit důvod své snahy, výše uvedený cíl, proč to chcete udělat. Vezměte si katalog s nabídkou zájezdů a řekněte si, kam byste se chtěli podívat. Berte i přesčasy, které vám dají další možnost si vydělat peníze.

Je ale pravda, že tempo, které je pracovně vražedné, se nedá stíhat dlouho, a proto si nemůžete klást příliš vysoké cíle. Zvolte si vlastní tempo, kterému budete stačit. Své síly nepřeceňujte. Pokud totiž nasadíte příliš vysoko laťku, můžete být vyčerpaní jak fyzicky, tak psychicky. Můžete mít problém, že nezvládáte to, co byste chtěli a ve finále z toho můžete být nešťastni a odrazeni.

Při dosahování toho, co si přejete, postupujte po malých krůčcích. Je jasné, že ke svému vysněnému cíl nedorazíte okamžitě. Proto je třeba se motivovat tak, abyste na to měli.

Motivace je skutečně důležitá věc, která spočívá v tom, že si vysníte něco, čeho později dosáhnete. Pokud se cítíte bez motivace, začněte poslouchat více hudby. Možná tomu neuvěříte, ale hudba vás bude motivovat víc, než si možná myslíte. Pouštíme-li si muziku, která je nám příjemná, dokáže nás velmi pozitivně ovlivnit a dokáže nám navodit příjemné myšlenky. A i to je posun správným směrem k tomu, čeho chceme docílit.

Štítky: , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑