Práce

Publikováno 16. září, 2014

Pracovní pohovor

Každý z nás se musí nějak uživit a k tomu potřebuje peníze, ale peníze nedostane nikdy bez práce. Proto je nutné se zajímat o pracovní místa, kde jsou uchazeči pozvání na pracovní pohovor.

K čemu je dobrý pracovní pohovor?

Mnoho firem požaduje po uchazečích pracovní pohovor, aby si zaměstnanec ujasnil, zda jsou veškeré doposud získané informace o dané osobě pravdivé. A také to, jak je daná osoba pohotová, schopna improvizace a podobně. Samozřejmě, že pro některé uchazeče to může být výhodou, protože i když nemusí nejvyšší vzdělání, tak ukážou své komunikační a jiné schopnosti, čímž si může nasbírat plusové body. Na rozdíl od velice vzdělaného člověka, který se prosadit neumí a říká jen to, co se naučí, což zaměstnanci říká, že neumí být pohotový, což znamená, že si nebude hned vědět rady s vyřešením problémů a podobně.

Je dobré být nervózní?

Téměř každý člověk je před pracovním pohovorem nervózní, protože jde o poměrně důležitou věc. Někteří sice ukážou, že jsou nervózní, ale tento stav je nijak neomezuje anebo po chvíli zmizí, což udělá dobrý dojem, protože zaměstnanec pozná, že o to místo stojíte, když jste nervózní, ale také vidí, že se dokážete poprat se svými emocemi. Avšak existují lidé, které nervozita velice postihuje, třeba dokonce tak, že je jim špatně od žaludku, zakoktávají se a podobně, což určitě není ta správná cesta.

Na co má člověk připravit?

Na pracovní pohovor se nelze vždy úplně připravit, ale je pár otázek, na které se ptají vždy a všude, což jsou otázky, které byste měli bez problémů zodpovědět. Mezi tyto otázky patří – proč jste si vybral právě tohle zaměstnání? Jaké je vaše vzdělání? Máte děti anebo plánujete děti? A spousty dalších. Samozřejmě, že vám mohou dát naprosto neočekávané otázky, aby si ověřili vaši komunikační dovednost, avšak pokud to bude velice osobní otázka, tak se nemusíte bát umět se prosadit a ukázat jim, že se nebojíte neodpovědět a podobně.

Lhát anebo přiznat pravdu?

Mnohé zaměstnance zajímá váš rodinný stav, obzvlášť co se děti týče. Problémem je, že některé matky s malými dětmi práci nedostanou právě kvůli tomu, že mají malé dítě, které neustále něco potřebuje, a tak by matka musela být pryč z práce a podobně, což si zaměstnanec nenechá líbit, když si může vybrat někoho, kdo dítě nemá a neplánuje. A proto jsou některé tyto matky donuceny své dítě či plány k rodičovství zatajit. Pravdou je, že téměř vždy vyjde pravda napovrch. A navíc byste své dítě zanedbávali, protože byste starosti kolem dítěte přenášeli na někoho jiného a tuto osobu to po nějaké době také může přestat bavit, takže takové zatajování většinou nedělá dobrotu.

Pracovní pohovor je důležitý, a proto je mnoho lidí nervózních. Pamatujte, že musíte oslnit, což znamená – sebevědomí, pohotovost a slušnost. Hodně štěstí.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑