Práce

Publikováno 8. září, 2014

Hledáte novou práci? Na co si dát pozor

Kdy začít hledat práci?

Pokud čekáte na září se sháněním nového místa, mohlo by se vám to nevyplatit. Většina uchazečů o práci totiž předpokládá, že o prázdninách je většina firem na dovolených a podobně jako vy, odkládá hledání práce na začátek školního roku. Proto doporučujeme začít co nejdříve, nejlépe hned Budete mít náskok oproti ostatním, kteří se spoléhají konec prázdnin.

Jak hledat práci?

Pokud jste konzervativní a dáváte přednost novinám před internetem, budu vás teď muset zklamat. Ve způsobu hledání nabídky práce drtivě převažují pracovní internetové portály. Takové hledání z domova má spoustu výhod – nemusíte se trmácet po městě, hledat různé personální agentury a pokaždé se vyfintit J. Klidně v pohodlném domácím oblečení můžete rozesílat své životopisy a hledat vhodné zaměstnání. Ušetříte tak spoustu čas, námahy a koneckonců i peněz za hromadnou dopravu / benzín. Portálů je více, proto je nutné pečlivě vybírat, kterému budete dávat největší přednost. Docela novým, ale velmi solidní a seriozní je pracovní portál Inwork, kde najdete nabídky zaměstnání po celé České republice srozumitelně a přehledně seřazené podle měst a data vložení, takže všechny inzeráty jsou aktuální.

Rady do začátku

Doporučujeme vždy s žádostí o práci připojit životopis, i když se to v inzerátu výslovně nepíše. Minimálně tím uděláte dobrý dojem. Pokud připojíte i motivační dopis, máte ihned plusové body navíc. Pište jen informace, které souvisí se zaměstnáním a vašimi pracovními zkušenostmi. Nezapomeňte se však pochválit, nikdo jiný to za vás neudělá ;-). Přejeme hodně štěstí při hledání nové práci.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑