Práce

Publikováno 6. září, 2017

Zvažujete výpověď dohodou?

Dostali jste skvělou pracovní nabídku, ale jste vázáni smlouvou u stávajícího zaměstnavatele? Zkuste mu předložit dohodu. Pokud bude souhlasit, můžete odejít bez výpovědní lhůty.

Jak funguje výpověď z pracovního poměru

Když to v práci není ono, je lepší pracovní poměr rozvázat. Problematika výpovědí a dohod může být někdy komplikovaná. Ačkoliv je notoricky známý pojem výpověď dohodou velmi frekventovaný, v právních předpisech byste ho hledali těžko. Pracovní poměr můžete ukončit buď klasickou výpovědí, nebo oboustrannou dohodou se zaměstnavatelem. Přičemž se zněním dohody musíte souhlasit vy i zaměstnavatel. Bez podpisů obou stran je dohoda neplatná. S výpovědí naopak druhá strana souhlasit nemusí, pouze ji přijme a potvrdí. Nevýhodou je výpovědní lhůta, na které zaměstnavatel většinou trvá.

Životopis musí zaujmout

Personalistům každé ráno přistanou do e-mailové schránky desítky, někdy i stovky životopisů. Napsat originální a působivý životopis je proto stále obtížnější. Ale jak se říká, nic není nemožné. O tom, jak napsat životopis toho už bylo řečeno mnoho, ale opakování matka moudrosti. Váš výtvor musí být v první řadě strukturovaný, na dlouhé slohy dnes už nikdo nemá čas, zbytečně byste si tím odradili vytíženého personalistu. Počítejte s rozsahem maximálně 2 strany. Při výčtu dosaženého vzdělání a pracovních pozic postupujte od nejnovějšího. Do strukturovaného životopisu uvádějte pouze pravdivé informace, jinak si srazíte body za důvěryhodnost. Samozřejmostí jsou kontaktní údaje a informace, které vás odliší. Stáže, odborné praxe a kurzy ocení každý personalista.

Doporučení na závěr

Pokud si stále nejste jisti, jak perfektní životopis vytvořit, použijte internet. Oblíbený kurz Jak napsat perfektní životopis už pomohl nejednomu nešťastníkovi. Použít můžete i oblíbené vzory životopisů.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑