Práce

Publikováno 7. dubna, 2016

Co se děje na úřadě práce

Úřad práce je tu pro každého občana s českým občanstvím, který přišel o zaměstnání, nebo si začal hledat nové zaměstnání. Tento úřad zprostředkovává zaměstnání a přijímá nabídky pracovních míst od firem a podnikatelů, ale i od státní zprávy.

Sleduje volná místa a eviduje je proto, aby je mohl uchazečům o zaměstnání nabídnout. Rozděluje pracovní pozice podle typu vzdělání. Dále potom úřad práce vede evidenci uchazečů o zaměstnání. Úřad práce může rozhodnout o tom, zda občan může být zaevidován a také o tom, zda má být z evidence vyřazen.

Co se dále děje na úřadě práce? Úřad práce pomáhá vyhledat zaměstnání jak uchazečům se zdravotním postižením, tak i ostatním uchazečům o zaměstnání. U zdravotně postižených spoluobčanů, projednává možnost uplatnění v pracovním procesu.

Dále potom úřad práce umožní uchazečům o zaměstnání rekvalifikaci, pokud jim to pomůže v realizaci a pokud díky tomu budou moci najít nové zaměstnání. Dále nabízí profesní poradenství a vypracovává individuální akční plány, se kterými pak uchazeče o zaměstnání seznámí.

Úřad práce rozhodne o tom, zda uchazeč dostane podporu a v jaké výši. Ve správním řízení potom rozhoduje o kompenzaci odstupného. Úřad práce potom dále zpracovává údaje, které jsou nutné k tomu, aby se rozhodlo o dávce sociální podpory.

Vyplácí podporu v nezaměstnanosti, má pravomoc provést exekuci na přiznané dávky, dále potom zpracovává řádné a pak také mimořádné výplaty dávek a také úřad práce vyřizuje agendu, kdy posuzuje zdravotní stav pro účely nepojistných sociálních dávek a zajišťuje dávky, při pěstounské péči.

V každém městě je úřad práce, kam se v případě nutnosti může občan české republiky zaevidovat, jako uchazeč o nové zaměstnání.

Štítky: , , ,
One Response to Co se děje na úřadě práce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑