Práce

Publikováno 17. července, 2017

Nemusíte mít jasný plán, abyste mohli změnit práci

Setrvávat v zaměstnání, které vás nebaví, není pouze frustrující. Nezáživná práce v kolektivu, v němž se necítíte dobře, ubírá energii. Zároveň pak ztrácíte čas něčím, co pro vás v životě nemá jiný smysl než získávání peněz. A to je trochu málo, ne?

Zbavte se už myšlenky, že je potřeba nastoupit do práce a setrvat na stejné pozici celý život. Takhle už to dávno nefunguje, lidé mění práci každých pár let, aby nezapadli do stereotypu, finančně si polepšili nebo se prostě jen naučili něco nového. Takže pokud vám hlavou občas běhá myšlenka, že je čas něco změnit, neváhejte a jděte do toho!

Třeba vám prospěje úplná změna oboru

Ačkoliv nemusíte mít žádný přesný plán, jednu věc je potřeba si ujasnit. Chcete zůstat ve svém oboru, nebo zkusit něco zcela jiného? Klidně si vzpomeňte, co pro vás bylo důležité, když vám bylo 20. Splňte si svůj dávný sen a najděte si konečně práci v oboru, který vás bude bavit.

Nejste si jistí, co přesně by vás v životě naplňovalo? Zkuste nějaký test, na internetu jich je spousta, jen si dejte pozor, aby nebyl zpoplatněný. Poměrně zajímavý je test Poznej sám sebe od pracovního portálu Airjobs.cz. Nikdo neříká, že se podle výsledku nutně musíte řídit, ale možná vás aspoň nasměruje. Nebo také ne. Za zkoušku ovšem nic nedáte.

Rozešlete své životopisy

Až zjistíte, čím byste se chtěli zabývat, navštivte portál s nabídkami práce. Může to být zmiňovaný Airjobs.cz, či jakýkoliv jiný. Klidně jich prozkoumejte více, avšak na spoustě z nich se inzeráty dost často opakují. Jakmile vás inzerát zaujme, na nic nečekejte a ozvěte se. Jen si dejte vždycky záležet na své odpovědi, životopis upravte dle toho, na jakou pozici se hlásíte, neposílejte všude jeden a ten samý.

Situace na pracovním trhu je teď pro zaměstnance velmi příznivá, firmy jich totiž mají nedostatek. To by bylo, aby se i pro vás nenašlo zaměstnání, v němž budete spokojení.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑