Práce

Publikováno 28. března, 2015

Životopis je naše vizitka aneb Ukažte, že něco umíte

Životopis je velmi důležitá věc, která může náš život posunout správným, ale také špatným směrem. Vzhledem k tomu, že jde o tak důležitou věc, která musí zaujmout, měli bychom ukázat, že se v nás něco skrývá.

Jak ukázat, že na to mám?

Napsat do životopisu vaše povahové vlastnosti, které vás při cestě v zaměstnání mohou posunout, sice můžete, ale věřte, že nebudete první, navíc každý člověk si dá dohromady, že nikdo není dokonalý a že každá osoba má i své světlé stránky. Pokud máte nějaký speciální talent, tak je nejlepší nějak nenápadně jej zasunout přímo do životopisu.

Životopis v cizím jazyce

Jak nejlépe ukázat své dovednosti v jazyce je jednoduché. Stačí, když váš životopis napíšete v cizím jazyce, tak dokážete, že jazyk opravdu ovládáte, navíc jsou firmy, které to ocení či dokonce existují i takové, které to požadují. Avšak záleží na tom, na jakou pozici se hlásíte. Životopis v cizím jazyce ocení zejména firmy, které nejsou české, ale třeba německé či z jiné země. A samozřejmě, že podle původu firmy byste měli zvolit správný jazyk. Pokud jde o německou firmu, tak je zbytečné poslat životopis ve francouzském jazyce.

Chybami se člověk učí

Ano, toto rčení je opravdu pěkné a v mnoha případech také pravdivé. Avšak při psaní životopisu v cizím jazyce, ale i v rodném jazyce se žádné chyby dopustit nesmíte, tedy pokud o danou pozici opravdu stojíte. Musíte být pečliví a několikrát si to překontrolovat. Pokud si v cizojazyčném životopisu nejste jistí, tak si jej raději nechte překontrolovat nějakému odborníkovi.

Životopis denně posílá několik lidí, proto bychom si měli záležet, abychom v životopisu ukázali vše, co umíme, a proto také můžeme životopis napsat v cizím jazyce.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑