Práce

Publikováno 18. března, 2015

Co je to Coworking

Máte práci z domova, která spočívá v tom, že pracujete na počítači? Máte pocit, že se nedostanete vůbec mezi lidi? Už vám to doma leze na nervy a chtěli byste si najít kolegy? Coworking vám pomůže najít si kolegu i přesto, že do práce nechodíte a pracujete od vás z domova.

Existují totiž Coworkingová centra, kde se mohou sejít všichni ti, kdož pracují z domova a mohou dělat svou práci společně tam. Každý se ale samozřejmě bude věnovat tomu svému. Některá tato centra mají zajištěné i hlídání pro děti, což jistě ocení matky na mateřské, které nemají kam své děti dát, a přesto musí pracovat.

Matek, jež pracují i při mateřské dovolené, protože si nemohou dovolit svou práci opustit, je hodně. Řeší, jak celou situaci zvládat a nechce se jim děti odkládat. V takovémto případě je Coworkingové centrum naprosto ideální řešení. „Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou“. Budete mít hlídání pro své děti a zároveň budete moci v klidu pracovat a vydělávat peníze bez toho, abyste je museli opouštět.

Jak to celé funguje?

Coworkingové centra jsou samozřejmě placená. Vy si můžete zaplatit buď na celý měsíc, nebo prostě jen to, co si v Coworkingovém centru „odsedíte“. Někde centrum funguje jako menší kanceláře, někde je otevřená Space.

V Coworkingových centrech najdete vše, co potřebujete – sociální zázemí, připojení k Wi-Fi, kopírku, tiskárny, samozřejmostí je stůl a židle. Někde je možnost půjčit si počítač, masážní stůl, nebo šicí stroj.

Coworkingových míst je u nás v republice zatím přibližně 20, ale stále se tvoří místa nová. V současné době jsou zatím ve větších městech, jako je Praha, Brno, Ostrava a jiná další krajská města.

Pokud nechcete být doma sami a hledáte u práce společnost, nebo potřebujete-li pracovat v klidu a nemáte hlídání, pak jsou tato centra pro vás skvělým řešením.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑