Kariéra

Publikováno 13. května, 2014

Poradna – Tipy na vylepšení vašeho životopisu

  • Snažte se o co největší přehlednost a stručnost životopisu. Personalisté věnují zběžný pohled o délce max. 20 vteřin na CV. Někteří dokonce ještě méně a jsou schopní si udělat během pár vteřin názor zda mají podrobněji studovat váš životopis.
  • U popisování pracovní náplně používejte konkrétně co jste skutečně dělali a čeho jste dosáhli, namísto otřelých formulací „zodovědnost za“ nebo „hlavní povinnosti“.
  • Do životopisu patří nejvyšší dosažené vzdělání, tedy základní školu rozhondně neuvádějte.
  • V životopisu není třeba uvádět své velice osobní údaje – věk, váha, náboženské vyznání, nebo politickou orientaci. Taktéž není třeba uvádět důvody odchodu z předešlých zaměstnání a popisovat tyto zaměstnání. K životopisu není třeba dávat fotografii.
  • Zkuste Váš životopis něcím vylepšit, nebo spestřit oproti ostatním, aby jste více zaujali (ovšem s mírou).
  • Používejte klíčová slova – vyznáte-li se v terminologii daného oboru, nebojte se používat odborné výrazy a zavedené zkratky. Pro personalistu je to ukázka, že se v oboru vyznáte. A pokud si Vás personální agentura uloží do databáze a bude později hledat někoho na určitou pozici, bude vyhledávat podle klíčových slov a zde se vaše klíčova slova v životopise mohou opět hodit. Příklady: PHP, SEO, systémový inženýr, atd.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑