Práce

Publikováno 24. srpna, 2014

Vztahy na pracovišti

Jedna velká kapitola, která se týká každého z nás dnes a denně. Každý kdo pracuje, i když je třeba v zaměstnání sám, musí s někým jiným spolupracovat a ne vždy je jednoduché se všemi dobře vyjít.

Jaké vztahy na pracovišti jsou?

Záleží na tom, do jakého kolektivu se dostanete. Můžete narazit ne lidi, kteří vám krásně přijmou, jsou na vás milí, hodní a když potřebujete, tak vám pomohou, avšak také se může stát, že potkáte člověka, který bude zákeřný, bude vás pomlouvat anebo na vás donášet a podobně.

Jak mohou vztahy na pracovišti ovlivnit vaši práci?

Samozřejmě, že vztah na pracovišti vás ovlivní velice, přece jenom je to každodenní a nezbytná činnost. A když máte lidi, kteří oplývají dobrou náladu a vtipem, tak se do práce těšíte už jen kvůli nim, abyste si popovídali a podobně. Lépe se vám i vstává, protože víte, že vás čeká další příjemný den. Bohužel, většinou to bývá tak, že na všechny jsou kladeny vysoké nároky a pak dochází k buzeraci a hned je atmosféra někde jinde. Když přijdete do práce a víte, že se vaše kolegyně sice na vás usměje, ale váš šéf či mistr vám vynadá, že jste včera nesplnila nesplnitelné normy a že pokud je nesplníte i dnes, tak vám sníží plat a podobně, tak se do práce tolik netěšíte.

Lze vztahy nějak ovlivnit?

Pokud se jedná o kolegyně, které jsou na stejné pozici, tak není problém vzájemný vztah změnit, přece jenom jsou na jedné vlně a jsou na tom stejně, ale v takové situaci musí obě chtít ten vztah zlepšit. Ruku na srdce vždy je to jen v zájmu, protože čím příjemnější okolí a atmosféru máte, tím lépe se vám pracuje. Ale pokud jde o pozici kdy je jeden z lidí nadřízený toho druhého, tak ten vztah bude poměrně složité nějak změnit, protože na oba je nátlak.

Je lepší pracovat o samotě?

Někdo dá přednost tomu, že raději bude sám někde zavřený třeba v kanceláři, než aby si přidělával vrásky s nějakými kolegy, avšak jsou lidé, kteří jsou otevření, živí a potřebují si sem tam i někým popovídat, mít kolem sebe někoho. Takže opravdu záleží na tom, o jaký typ člověka jde, každému vyhovuje něco jiného.

Buďte hodní, milí, pomáhejte se a hned vám půjde práce pěkně od ruky.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑