Práce

Publikováno 16. srpna, 2014

Jak překonat obavy z nového zaměstnání

Chystáte se do nového zaměstnání, kde nikoho neznáte a nemáte představu ani o tom, jak to tam chodí a tak řešíte, jaké to tam bude, jací lidé budou vaši kolegové, jak se zapojit, jak ze sebe neudělat nešiku a podobně? Obavy jsou na místě, ale uvědomte si, že všude je někdo, kdo vybočuje a je jiný a tak se jen zřídka setkáte s pracovním týmem, který bude držet partu a všichni v něm budou ti nejlepší možní kamarádi a přátelé. V prvních dnech si nové kolegy oťukávejte a rozhodně jim neprozrazujte nic ze svého soukromí, dokud je pořádně nepoznáte.

Buďte aktivní

Do práce se zapojte s plným nasazením, nechte si vše vysvětlit a poproste kompetentní osobu o to, aby vám pomohla vždy, když si v začátcích nebudete s něčím vědět rady. Pracujte naplno. Pokud vidíte, že se ostatní baví a práci si odkládají, rozhodně to nedělejte, ale v první řadě se věnujte právě práci. Jste v zaměstnání noví a tak byste se měli chovat tak, jak se patří. Nechcete přece působit jako ten, kdo se vyhýbá práci, jak může.

Prozkoumávejte lidi kolem sebe, a pokud za vámi přijde někdo s nějakou pomluvou na dalšího kolegu, tak to neberte vážně a ověřte si to, zda má opravdu dotyčný pravdu. Na takového člověka si pak dejte velký pozor, protože je evidentní, že rád škodí.

Obrňte se trpělivostí, dobrou náladou a kuráží

Obavy z neznáma při přecházení do nového zaměstnání jsou logické a je jasné, že přijdou. Dejte si týden na rozkoukání, někdy možná týdny dva a uvidíte, že se v práci brzy otrkáte a začnete fungovat jako ostatní kolegové, kteří ve firmě pracují již dlouho.

Určitě si v nové práci najdete i nové přátelé, možné je však také to, že objevíte nové nepřátele. Takový je život a to vše k němu i patří. Důležité je, aby vás práce bavila a byla dobře ohodnocena, protože to je také důvod toho, abyste pracovali s plným nasazení a do práce se těšili. Pokud to v práci nefunguje, pak je to složité a nejlepší je poohlédnout se po práci nové.

Štítky: , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑