Vzdělání

Publikováno 24. ledna, 2017

Ve škole je důležité umět se soustředit

Soustředit se ve škole bývá někdy velmi těžké, obzvláště, probírá-li se učivo, které není nikterak záživné, ale je nutné se mu věnovat, protože jej budete potřebovat minimálně k písemné práci. Jak se soustředit ve škole? Určitě nemějte u sebe nic, co by vás od soustředění rozptylovalo a odrazovalo.

Vypněte si mobilní telefon, tablet, počítač a notebook. Před sebou mějte jen pracovní pomůcky a vnímejte hlas učitele a naslouchejte tomu co vám říká a skutečně si dejte záležet na tom, abyste z vysvětleného učiva, pochytili co nejvíce.

Vůbec nebude vadit, pokud si budete dělat poznámky, nebo pokud na učitele budete mít jakýkoliv dotaz. Pokud budete vnímat co vám učitel vysvětluje a přemýšlet nad danou problematikou do hloubky, může vás jakýkoliv dotaz také napadnout a vy se můžete tak velmi snadno věnovat problematice, kterou si zároveň i uvědomujete.

Nepohlížejte na svého učitele jako na toho, komu zkoumáte outfit, make-up, či účes, ale jako na toho, kdo vám dává cenné informace, které vám předá za účelem toho, že vás chce něčemu naučit. Aby se vám lépe na látku soustředili, zkuste si o ní něco přečíst doma a to ještě před samotným výkladem, je totiž dost možné, že vám utkví v hlavě něco, co vám nebude dosti jasné a na co se budete chtít svého učitele otázat.

Samozřejmě se pak lépe budete na učivo soustředit už jen proto, že o něm budete vědět něco z domova a tím pádem budete vědět, o čem vám učitel vypráví. Bude pro vás mnohem lepší vědět o čem vám říká, než když o učivu uslyšíte poprvé a vy se nebudete na učivo až tak soustředit.

Někdy máme problémy v osobním životě a tak je těžké se ve škole pak soustředit na to, na co skutečně máte, pokud je to výjimka, je třeba si osobní problémy vyřešit a k učivu se pak doma ještě vrátit, abyste věděli, co se vlastně ten den probíralo, když jste byli myšlenkami mimo.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑