Peníze

Publikováno 27. Leden, 2017

0

Máte podnikatelský nápad? Půjčte si peníze a pusťte se do něj

Na světě je spousta lidí, kteří by chtěli podnikat, ale nikdy nenajdou dostatek odvahy, aby se do toho skutečně pustili. Někdy se vymlouvají na to, že jim chybí nápad, s nímž by uspěli, jindy si stěžují na nedostatek peněz. Obojí je však lež. Podnikat jde i bez inovativního nápadu. Bez peněz sice ne, ale získat je není až tak těžké.

Některé typy podnikání nevyžadují žádný počáteční kapitál, avšak v drtivé většině případů je potřeba nakoupit vybavení, materiál, sehnat prostory, platit zaměstnance. Nelze očekávat, že firma začne vydělávat velké peníze hned během prvních měsíců, takže ze začátku musíte mít něco našetřeno nebo si půjčit.

U banky nejspíš neuspějete

Možná vás jako první napadne vzít si podnikatelský úvěr v bance. Zkusit to můžete, ale nejspíš neuspějete a budete akorát znechucení z dlouhého papírování. Banky mají velmi přísné podmínky, nepůjčí jen tak každému. Od začínajících podnikatelů vyžadují vypracovaný podnikatelský plán, a když se jim nápad nezdá, prostě je zavrhnou. Jednoduše řečeno půjčí jenom tomu, u koho si jsou jistí, že nebude mít problémy splácet. Dělají to i pro dobro svých klientů, nechtějí, aby se dostali do finančních problémů. Jenže občas se mýlí. Když vás banka zavrhne, ještě to neznamená nulovou šanci na úspěch.

Nebankovní společnosti vám důvěru dají

Větší podpory se vám v takovém případě dostane u nebankovních společností. Najdou se totiž takové, které začínající podnikatele podporují a dají vám šanci rozjet vlastní projekt. Nezkoumají rizikovost konkrétního nápadu, záznamy v registrech ani vaši schopnost splácet. Koneckonců rozjíždíte podnikání, takže si snad umíte spočítat, jak na tom jste a budete finančně. Jestli ne, poproste někoho, ať vám pomůže. Spočítat si, jestli budete schopní splácet (i v případě, že firma nebude vydělávat), je hodně důležité. Když vaši finanční situaci nezkoumá věřitel, musíte to udělat sami. Půjčku si vezměte pouze v případě, že máte našetřeno aspoň na tři měsíce splátek dopředu.

Volte pečlivě

I když v poslední době vyšlo několik zákonů, které se snaží trh očistit od nepoctivých poskytovatelů půjček, pořád byste se měli mít na pozoru. Spolehlivá podnikatelská půjčka má jasně definované podmínky, umožňuje vám úvěr předčasně splatit či prodloužit si. Dívejte se také po RPSN, tohle číslo totiž značí, o kolik navíc nakonec zaplatíte. Celkovou splacenou částku byste měli znát ještě před uzavřením smlouvy.

Půjčka pro podnikatele není vůbec složitá na zařízení. Peníze v dnešní době internetu můžete mít na účtu klidně do 24 hodin. I vyřízení je rychlé, všechny údaje vyplníte online nebo sdělíte telefonicky. Aspoň tak to funguje u FINEMONEY, SE. Nejen podnikatelskou půjčku tam nyní dostanete s vánočním dárkem ve výši 5 000 Kč. Potřebujete ještě nějaký další důvod, proč je vhodné od nového roku začít s vlastním byznysem?

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑