Práce

Publikováno 30. ledna, 2017

Animátor – práce zajímavá a náročná

Animátor nemá rozhodně lehkou práci, ale zase se dostanete za hranice k moři zadarmo a ještě za to dostanete zaplaceno. Nicméně k tomu, abyste se mohli stát animátorem, potřebujete mít jisté předpoklady. Animátorem se nemůže stát každý.

Jak se stát animátorem? Je třeba umět cizí jazyk, být sportovně založený, umět mluvit před publikem, být tanečně založený, umět pracovat s dětmi a umět bavit lidi. Práce animátora je od rána do večera, kdy volno má animátor jednou za týden a to v neděli.

Moře si tedy až tak neužije, ale nudit se rozhodně nebude. Animátor má zajištěnou letenku, ubytování i stravu, takže vše co si vydělá je pouze jeho. Výše platu je různá. Práce animátora je pouze přes prázdniny, proto je vhodná především pro studenty.

Většinou se začíná pracovat kolem 9 hodiny, kdy se animátoři přivítají s hosty hotelu, popřejí jim hezký den, zatančí, sdělí program dne a pozvou hosty na akce, které pro ně přichystali. Animátoři se snaží o to, aby bylo o zábavu postaráno. Před obědem se většinou cvičí v bazénu, děti hrají hry, v bazénu se může také závodit a nebo se hrají společenské hry. Končí se až večer kolem 21 hodiny.

Odpoledne je opět na programu něco podobného a večer animátoři pořádají dětské diskotéky, zábavu pro dospělé, karaoke, sami mají připraveno taneční vystoupení, nebo jakýkoliv jiný program. Ve volných chvílích si animátoři sestavují program a secvičují co je potřeba.

Jak se k takové práci dostat? Oslovte cestovní kancelář, která nabízí animační programy pro své hosty. Bývá to především Alexandria, která má vynikající animátorský program, ovšem pro samotné animátory je to práce dosti namáhavá. Plat bude ale odpovídat tomu, co ze sebe animátoři vydají. Cestovní kancelář, nebo hotelové komplexy oslovte nejlépe hned z jara, dokud jsou místa animátorů ještě neobsazena.

Můžete oslovit i zahraniční agentury jež nabízejí práci animátora v zahraničí. Na internetu je mnoho inzerátů. Pokud mohu poradit, jako cílovou zemi si vyberte takovou, kde vás nebudou sužovat až taková vedra. Dobré je například Bulharsko. V takovém Řecku je práce velmi náročná, protože je tam opravdu velké vedro, a vy v tomto vedru musíte ještě pracovat, tančit, dělat program a cvičit.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑