Úspěch

Publikováno 18. ledna, 2017

Nenechte se sebou manipulovat

Máte pocit, že s vámi pořád někdo manipuluje, protože jste jednoduše zmanipulovatelní? Necháte si cokoliv napovídat, a pak tomu věříte? Aby tomu tak nebylo, tak si nejprve informace ověřte, než s nimi budete ve své mysli nakládat jako s hotovou věcí.

Přijde za vámi kolega a začne vám vyprávět o tom, jak je druhý kolega nemožný, jak dělá vše špatně, je pomalý, nedá se na něj spolehnout a ostatní kolegové musejí dělat práci za něj. Automaticky se tedy na tohoto člověka díváte skrz prsty a za jeho pracovní „úspěchy“ jej odsoudíte.

Nejdřív si ale ověřte, zda skutečně je vše tak, jak vám kolega říkal. Může být na člověka o kterém toto říká, pouze vysazený, závidět mu post, nebo cokoliv jiného a tak šíří tyto zprávy, jako by pravdivé, ale ve skutečnosti, tomu tak být třeba ani nemusí.

Váš kamarád vám vypráví o tom, jak je jeho žena doma líná, neuvaří, nevypere, jen chodí po nákupech a nakupuje nové věci a to samozřejmě jen a jen pro sebe. Ještě než mu toto uvěříte, zajděte si ke kamarádovi na návštěvu a přesvědčte se o tom, co vám říká. Jestli uvidíte skutečně neuklizeno, prázdnou lednici a ženu pryč, měl pravdu, ale jeho názorem se nenechte ovlivňovat a nenechte se svou myslí manipulovat, dokud nezjistíte, jak to doopravdy je.

Manipulovat s vámi mohou lidé nejen myšlenkově, ale i fyzicky. Jdi a udělej tuto práci za mě, já toho mám dneska víc než dost a ty toho na práci zas až tolik nemáš. Nejprve se přesvědčte, že je to, co vám druhá osoba říká, skutečně pravda a pokud ano, udělejte to, pokud to však není pravda, řekněte mu to a práci za něj nedělejte.

Nenechat sebou manipulovat znamená, že v případě, že se vám to nelíbí, nebo nezdá to neuděláte, nebo s tím nebudete souhlasit. Přesvědčte se nejprve o tom, kde vlastně je pravda a podle toho pak také jednejte. Nenechte se ovlivňovat svým okolím, máte svůj vlastní rozum.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑