Vzdělání

Publikováno 9. května, 2015

Školní nábytek

Školní nábytek nebo-li nábytek pro děti a mládež při vzdělávání. Měl by působit esteticky a zároveň by se žákům na něm mělo dobře pracovat a studovat. Výrobci především dbají na kvalitu a pohodlí nábytku.

Děti jsou živé a o přestávkách ve školách vyvádějí všechno možné, proto by lavice měly něco vydržet. Většinou je tento nábytek vyroben ze dřeva a kovu, aby byl snadno velikostně nastavitelný pro studenty nižšího i vyššího vzrůstu.

Školní nábytek je zaměřen jak na děti ve školách tak i děti ve školkách či studovnách na VŠ. V mateřských školách je vůbec potřeba dbát na pohodlí, ale zároveň i na bezpečnost. Dětem by se mělo ve školkách líbit, takže i prostředí by mělo být líbivé, kromě hraček a pastelek jsou také důležité šikovné malé stolečky a židličky. Rohy nábytku by měly být zabroušené do kulata. Nesmějí být nikde ostré hrany. Výrobky mohou být vyrobeny ze dřeva, kovu nebo i  plastu. Nábytek do školky, nejsou jen stolečky a židličky, ale i různé vybavení, jako jsou kuchyňky na hraní nebo domečky na hraní, různé hrady, atd.

Nábytek do škol je specifičtější tím že, výrobci kladou důraz na pracovní plochu při hodinách, v lavicích jsou i lišty, které slouží na odložení učebnic a sešitů, ale žáci je spíše používají na tajné svačení při hodinách.

Firmy co vyrábějí školní lavice a různý nábytek třeba do kanceláří se zaměřují na výrobu skříněk do škol nebo i na školní tabule, poličky, stoly a vybavení pro učitele, nábytek do školních jídelen nebo i nábytek pro počítačové učebny, knihovny, nábytek do laboratoří, atd.

Tento nábytek nabízí například tyto firmy:

  • Firma  Teraspot je na trhu už 19 let a dodává školní a kancelářský nábytek.
  • Firma Křovina je český výrobce a dopravuje nábytek po ČR s dopravou zdarma.
  • My dva group a,s. dodává jak školní nábytek tak i laboratorní. Na našem trhu je už 20 let.
  • ABCD školám funguje od roku 1995 a snaží se o potřeby zákazníků a o vhodné služby pro zákazníky.
  • Firma TEROM nejen že nabízí výrobu školního nábytku, ale i rekonstrukce zařízení interiéru nebo hřiště.
  • Firma SCHONWEITZ vám nabídne samotnou montáž nábytku tam, kde si to budete přát.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑