Kariéra

Publikováno 3. května, 2015

Jak se stát dobrým copywriterem?

Dnešním světem vládne internet a mnoho lidí se snaží nějak využít své znalosti a dovednosti k tomu, aby si přes internet vydělali aspoň malou sumu. A mnoho z lidí se snaží udělat to pomocí psaní textů. Avšak jsou opravdu všichni lidé těmi správnými?

Jak musí psát dobrý copywriter?

Nejde o to, jak jsou články dlouhé anebo graficky upravené. Hlavní je, aby vaše články byly zajímavé a zpracované, tak aby je lidé rádi četli. Někteří lidé mají ten talent, že i naprosto nudné téma dokážou napsat tak kouzelně, že to si čtete s nadšením. Ale pak jsou takoví, co měli ze slohových prací z českého jazyka jedničky, protože v nich neměli chyby, a myslí si, že umí psát. Pravdou je, že nelze jednoznačně říct, ty jsi dokonalý pisálek a ty to vůbec neumíš, protože každý člověk očekává od daného článku něco jiného a také každému se něco jiného líbí, avšak jsou jisté meze neboli normy, jestli chcete, kterými se měli ti správní copywriteři držet.

Co když nejsem tak dobrý, jak bych chtěl být?

Nevěště hlavu, žádný dokonalý z nebe nespadl. A jak se říká – opakování je matka moudrostí. Své umění psát můžete procvičovat a tím, že budete psát více, tím se budete zdokonalovat. Pravdou je, že někteří lidé nepoznají, zda je kvalita jejich článků dostatečná anebo někteří copywriteři si natolik nevěří, že se přihlašují do různých kurzů, kde jim slibují, že je tyto články naučí psát.

K čemu jsou kurzy psaní článků dobré?

Kurzy, kde slibují, že z vás udělají perfektního copywritera vám sice dají nějaké rady, jaké větné spojení máte používat, čím zaujmete čtenáře a podobně, ale talent vám nemohou dát. A pak stejně nezbývá nic jiného, než tyto jejich fráze používat do svých článků a neustále psát a čekat až tím někoho zaujmete. A pak se velice jednoduše může stát, že vaše opakování stále stejných frází může čtenáře přestat bavit. Pravdou je, že jsou lidé, kteří si z těchto kurzů vezmou jistou inspiraci pro své psaní, a v něčem jim to pomůže, ale podle mého názoru jich nebude velké množství.

Kde mohu tyto kurzy navštívit?

Určitě existuje velká škála různých kurzů, takže se můžete přihlásit téměř kdekoliv, kde budete chtít. Denně se na internetu objevují různé nabídky, jako jsou slevy na kurzy právě těchto psaní článků anebo kurzy cizích jazyků podobně. Určitě mi mnoho lidí dá za pravdu, že vložit peníze do kurzů cizích jazyků je daleko efektivnější než utratit je za kurz „Jak se stát dobrým cooywriterem?“ Ale to záleží na dané osobě, zda si myslí, že jí tento kurz pomůže k lepší cestě.

Kurz jak se stát lepším copywriterem sice může pro někoho znamenat naučit se psát, ale to jde i jinými způsoby, a tedy – pokud stojíte o nějaký kurz, tak raději dejte přednost kurzům cizích jazyků, které mají jistě větší budoucnost. A ve většině případu také větší úspěšnost.

Štítky: , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑