Peníze

Publikováno 19. dubna, 2015

Přivýdělek při studiu

Přestože jsou vysoké školky státní a za školné se neplatí, tak vstup na vysoké školy bývá pro mnoho lidí finančně náročné, protože vysoké školy jsou většinou jen ve velkých městech, takže studenti musí platit za dopravu také za ubytování a stravu.

Přivýdělek při studiu je těžké

Mnozí rodiče chtějí, aby z jejich dítěte byl vysokoškolák, ale nemohou mu platit veškeré finance, a tak chtějí, aby si studenti sami aspoň něco málo přivydělávali a snažili se něco také uspořit. Avšak najít si brigádu při studiu je poměrně náročné, protože studenti vysokých škol mají odlišný rozvrh, který si sami plánují a tak lze jen těžko najít volné dny, kdy by byl čas na práci. Většinou pak mají volné víkendy, avšak o víkendech je chtějí vidět rodiče, tak musí jezdit domů, takže ani o víkendu práce nebude možná. A ještě je zde možnost pracovat po večerech, což také není moc dobrá volba, protože student se pořádně nevyspí, pak je unavený ve škole a navíc musí si nechat nějaký čas na učení.

Kde nejčastěji studenti pracují?

Většina studentů pracuje po nocích, takže si vybírají různé bary, kde plní funkci servírek, číšníků anebo pomocné síly v kuchyni. Někdy je to dobrou volnou, avšak i servírka či číšník se může dostat do nebezpečí, když narazí na nějakého opilce, s kterým nebude jednoduchá spolupráce. A další velmi oblíbená práce, kde se studenti vysokých škol hlásí, je pomocná síla v supermarketech či jiných velkých obchodech, jako doplňovači zboží anebo dokonce na pokladnách.

Práce doma

Někteří studenti nemohou najít vhodnou práci, která by jim nezasahovala do školního režimu, a tak jim nezbývá nic jiného, než si přivydělávat o víkendech. Ale o víkendech chtějí své děti vidět rodiče, a tak mnohdy nezbývá nic jiného, než si najít práci v okolí domova. Tak mohou jít studenti dopoledne do práce a přivydělat si aspoň něco a odpoledne pěkně stráví se svou rodinou. Není to sice úplně nejlepší volba, ale pokud se nic reálnější nenajde, tak je i tato možnost dobrá.

Práce přes internet

Někteří šikovní studenti si také najdou nějakou práci přes internet, kterou mohou vykonávat kdykoliv, což má výhodu, že může pracovat, když třeba bude mít volnou půl hodinu mezi přednáškami a podobně. Pravdou je, že pokud natrefíte na správnou společnost, tak určitě si něco přivydělat lze, avšak na internetu je i mnoho podvodníků, takže je někdy obtížné najít na internetu takovou práci, u které bychom o nic nepřišli a zároveň si něco pěkného přivydělali.

Studenti na vysokých školách potřebují finance, ale někdy je poměrně těžké si najít takovou práci, která by se dala sloučit se jejich školou.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑