Vzdělání

Publikováno 11. dubna, 2015

Chci být vysokoškolákem

Dnes už je o vysoké školy velký zájem, protože vysokou školu má vystudovanou mnoho lidí, a tak jako kdysi bylo něco, když měl člověk maturitu, tak je dnes pohlíženo na vysokou školu. Ale co musím udělat pro to, aby se student na vysokou školu dostal?

Co dělat, aby ze mě bych vysokoškolák?

Studenti čtvrtých ročníků, které letos čeká maturita a mají zájem ve své studiu pokračovat formou vysokého školy, zcela jistě vědí, že na většinu škol už musí mít odevzdanou přihlášku, což je první krok. Avšak pokud to nestihli, ještě něco mohou dohnat, protože existují školy, které mají prodloužený termín na podání přihlášky. Zhotovení přihlášky je na každou vysokou školu jiné a mnohdy po vás chce každá škola něco jiného, takže musíte si číst hodně informací, hodně se ptát, abyste nic nezanedbali.

Přihláška není všechno

To, že pošlete přihlášku, neznamená, že se na danou školu dostanete. Jsou školy, které sice berou studenty podle jejich výsledků na střední škole, avšak většina vysokých škol si chce vaše znalosti přece jen ověřit, a proto také zhotovují různé přijímací zkoušky. Každá škola může mít své vlastní a ve většině případů jde o poměrně těžké úkoly. A až po napsání těchto zkoušek a podle toho, jak se vám podaří, se uvidí, zda z vás bude vysokoškolák.

Co mě čeká? Zábava versus Stres

Mnoho studentů se na vysokoškolský život těší, protože najednou budou mít volnost, nemusí stále poslouchat rodiče, protože ti budou několik kilometrů daleko a mnohdy si také představují večery strávené se svými kamarády někde na zábavě. Avšak svoboda není jediné, co je čeká, kromě svobody také poznají zodpovědnost a hlavně pravé studium, protože vysoká škola vyžaduje mnoho informací, které do hlavy nedostanete za jeden večer.

Co čeká rodiče?

Mnoho rodičů stres studentů prožívají s nimi, takže budou také nervózní, aby se jejich dítě dostalo na školu, na kterou chce a podobně. Avšak stres není jediná nepříjemná věc, která vás čeká. Bohužel studium vysoké školy také spolyká mnoho financí. Začne to už u podávání přihlášky, kde zaplatíte první částky, které se pohybují kolem pět stovek a jelikož je většina škol ve velkých městech, které mohou být pro mnohé daleko, tak rodiče musí počítat i s dalšími financemi, nejen na dopravu, ale také na ubytování a stravu vysokoškoláka.

Vysoká škola je důležitá, protože díky ní máme daleko větší rozhled a samozřejmě větší rozsah informací a po úspěšném vystudování také lepší nabídky na pracovní místa.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑