Vzdělání

Publikováno 24. února, 2015

Jaké jsou nejlepší české univerzity

Vzdělání je pro člověka velmi důležité a každý bychom si přáli mít to nejlepší možné vzdělání, kterého jsme sami schopni docílit. Čím vyšší vzdělání, tím samozřejmě pro nás lépe.

Po ukončení střední školy spousta z nás zvažuje, kam se vydat dál. Jaké jsou nejlepší české univerzity, aneb kam jít studovat u nás v České republice?

Zamiřte do Prahy

Nejlepší univerzitou u nás je FSV v Praze, kde vás naučí špičkově ekonomii. Institut ekonomických studií je na prvním místě již druhým rokem a důvod je jednoduchý. Nejvíce studentů z této univerzity je vysíláno na zahraniční stáže. Minimálně na jeden semestr odsud vycestovalo celých 10 procent studentů.

Na druhém místě se letos umístila Národnohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze. Tato fakulta vyhrála s naprostým přehledem ve vědě.

Třetí místo získala fakulta z Hradce Králové, což je Fakulta informatiky a managmentu.

Mezi další excelentní fakulty v Praze pak patří Fakulta financí a účetnictví z pražské VŠE. Ani regionální univerzity nezůstávají pozadu. V této kategorii pak nejlépe obstála Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Jaká univerzita vybírá své studenty nejpečlivěji?

Je to Fakulta informatiky a managmentu v Hradci Králové, ta ročně přijme pouze 20 procent uchazečů. Největší šance na přijetí pak máte v Karviné a to na Obchodně podnikatelské fakultě Slezské univerzity, kde se ročně přijme 80 procent uchazečů. Pokud tedy toužíte studovat na vysoké škole, pak to zkuste určitě tady. Jestliže se chcete dostat na prestižní univerzitu, pak jsme vám typy na ně vyjmenovali výše.

Co se týká platů absolventů, tak ty se pohybují okolo 30 000 Kč, platy absolventů prestižních univerzit pak začínají na 40 000 až 50 000 Kč měsíčně. Absolventi ekonomické fakulty v Ostravě pak průměrně dostali svůj první plat ve výši 25 000 Kč. Z tohoto tedy vyplývá, že čím lepší univerzita, tím vyšší plat vás po jejím ukončení čeká.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑