Vzdělání

Publikováno 10. srpna, 2016

Studujte vysokou školu, která vám dá něco do života

Motivace ke studiu vysoké školy bývá v dnešní době různá. Někdo jde studovat, aby ještě nemusel do práce, jiný kvůli titulu. Oba zmiňované důvody jsou však špatné. Na vysokou byste měli jít proto, abyste se naučili něco, co vám v životě pomůže získat práci, po níž toužíte.

Je nutno podotknout, že ne každá škola vás do života takhle dobře připraví. Spousta z nich je skutečně jen o tom, že tam studenti dochází, aby nějakým způsobem získali titul. Jsou však i výjimky. Navzdory pověrám se o své studenty obvykle lépe starají soukromé vysoké školy. Dobrým příkladem jsou možnosti pražské vysoké školy VŠPP, která se zaměřuje na výuku podnikání a práva. A tady se dostáváme k dalšímu důležitému bodu.

Studujte to, co má budoucnost

Kromě toho, že byste měli studovat školu, která vám dá široké spektrum znalostí, dovedností a zkušeností, byste si měli vybrat obor, který má budoucnost. Podnikání, právo a jejich kombinace s informatikou ji rozhodně mají. Právě proto Vysoká škola podnikání a práva vsází právě na ně. V květnu letošního roku získala prodloužení akreditací na čtyři obory bakalářského studia, celkem jich studentům nabízí šest. Všechny jsou atraktivní a jejich absolventi mají široké možnosti uplatnění většinou ve vyšších pozicích nebo na úrovni nižšího a středního managementu.

Vyberte si školu, kde to žije

Jestli před vámi stojí volba vysoké školy, neváhejte a navštivte všechny, které připadají v úvahu, osobně. Zajímejte se o to, jak probíhá výuka, jestli se studenti podílí na nějakých projektech, mají možnost vyjet na stáže do zahraničí atd. Pamatujte, že vysoká škola není jen o nudném sezení ve škole. Naopak by vás měla připravit na život tím, že před vás postaví nové výzvy – třeba projekt Erasmus či možnost podílet se na výzkumné činnosti, což jsou jedny z mnoha možností na VŠPP. Vyberte si školu, kde to žije a kde se pořád něco děje. Nebudete litovat.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑