Práce

Publikováno 4. června, 2015

Nová pracovní síla

Léto není jen krásné počasí a dovolená, ale také práce. Dokonce to znamená práci i pro ty, kteří po celých deset měsíců pracovat nemusí, protože i studenti si na léto hledají brigády. Ale ať už jde o brigádu či stálou práci je velmi těžké najít toho správného člověka.

Životopis je jen orientační

Přestože veškeří zájemci o pracovní pozici by měli zaslat svůj životopis, tak ne vždy to může být tou hlavní podstatou pro přijetí či odmítnutí. Protože životopis je jen kus papíru, kde si lidé mohou napsat téměř, co chtějí. Pravdou je, že některé společnosti si to aspoň z části ověřují, ale ne všechny na to mají čas a možnosti. Avšak pokud vy jste tím, kdo se hlásí jako nová pracovní síla, tak jediné, co mohu doporučit, je napsat čistou pravdu, protože kdybyste zde lhali, později se na to stejně přijde.

Z očí do očí

Pokud hledáte novou pracovní sílu, vždy je lepší mít s ním osobní schůzku, kde si promluvíte. Pravdou je, že i tato schůzka může být trošku zkreslený důkaz, protože jsou lidé, kteří jsou z těchto schůzek nervózní. Ale díky pracovnímu pohovoru aspoň zjistíte, jak dokáže daná osoba reagovat a také netečnými otázkami můžete zjistit, zda co psal anebo co říká, je pravda či nikoli.

Pokud je to naopak a vy jste v pozici, kdy se hlásíte jako nová pracovní síla a jste zavolání k osobnímu pohovoru, tak se snažte být v klidu. Klidnit vás může i ta skutečnost, že si vás daná osoba pozvala na osobní konzultaci, což značí, že o vás má jistý zájem a vy byste si to neměli pokazit.

Poznám na první pohled, zda je to osoba, kterou hledám?

Existují lidé, kteří od prvního pohledu dokážou určit, zda tato osoba je vhodná jako nová pracovní síla či nikoliv. Avšak těchto osob je velmi málo. Navíc se také často stává, že první dojem klame. Běžně se stane, že se vám na první pohled bude daná osoba zdát jako ta pravá pracovní síla, ale později se ukáže, že tato osoba je absolutně jiná, protože lidé se dokážou přetvařovat.

Samozřejmě, že se to může být opačně. Může se stát, že zavrhnete osobu, která je ve skutečnosti v daném oboru opravdu vhodným adeptem. Odsoudit člověka po prvním setkání je velmi velká zodpovědnost a zátěž a rozhodně to není nic jednoduchého, právě proto existují zkušební termíny.

Stát se novou pracovní sílu není nic jednoduchého, ale když se na to podíváte z té druhé stránky ani najít vhodnou pracovní sílu není snadné.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑