Vzdělání

Publikováno 5. srpna, 2014

Německý jazyk je a bude ve světě stále rozšířený. Umíte alespoň základy?

Pro někoho jazyk tvrdý, kterému moc nehoví, ale pro jiné jazyk, který je jim bližší. Přece jenom Němci a Rakušané jsou naši sousedé. A svým sousedům bychom měli porozumět.

Proč právě německý jazyk?

Německý jazyk je zcela jistě hned po anglickém jazyce, nejvíce rozšířený jazyk v v Evropě. Navíc jde o jazyk, který by nám měl být bližší, protože díky tomu, že jsou Němci naši sousedé a nějakou dobu jsme měli společnou historii, tak některá slova převzali z řeči našich pradědečků a možná i ještě starší generace. Jako například: Tepich – možná ještě některé babičky v daném kraji tento název používají, takže zcela jistě znáte označení pro koberec. Němci k němu přidali člen a zdvojili písmeno p – „das Teppich“ znamená to samé jako u nás – koberec. A takových to slov je několik.

Je německý jazyk snadný?

Někdo říká, že se mu německý jazyk učí lépe, než angličtina, jiní zase tvrdí, že je pro ně němčina těžká, opět je to osobní otázka. Důvod, proč by měla být němčina jednodušší je ten, že nemá tak mnoho časů jako anglický jazyk, ale na druhou stranu na rozdíl od anglického jazyku se v němčině slovesa skloňují a nejen slovesa, ale i jiné slovní druhy, tak jako u nás. Kromě toho mají Němci u každého podstatného slova členy. Je poměrně nelehký úkol zapamatovat si tyto členy a jejich skloňování, zvláště pak, když jsou odlišné než v českém jazyce.

Proč bych se měla německý jazyk učit?

Mnoho škol má povinné dva jazyky. V některých školách je stanoveno, že první jazyk je angličtina a ten druhý si mohou volit mezi několika různými jazyky. Když studenti přemýší nad tím, který jazyk si vyberou jako svůj druhý cizí jazyk, měli by se zamyslet nad tím, kde ho využijí. Němčina je poměrně rozsáhlý jazyk, kterým byste se měli domluvit také ve většině zemí. Kromě toho v České republice stále přibývá množství německých firem, a pakliže jde o firmu z Německa, tak německý jazyk je většinou bezpodmínečně nutný pro získání zaměstnání.

Mohu se učit německý jazyk i později?

Samozřejmě, protože existují jisté kurzy, které dovolují vzdělání komukoliv. Dokonce některé německé firmy vyžadují, abyste se jejich jazyk učili bez ohledu na to, kolik je vám let.

Němčina jako jazyk nových uměleckých proudů?

Někteří lidé si myslí, že všechny nové umělecké proudy míří z Ameriky či Paříže. Ano, je pravda, že mnoho nového přijde odtud, ale také máme velký příjem nových uměleckých proudů z Berlína, což je město, kterému vládne německý jazyk.

Němčina nepřináší pouze velké uplatnění v zaměstnání, ale také nové směry umění.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑