Vzdělání

Publikováno 18. února, 2014

Španělský jazyk – proč se učit španělštinu

Jazyk, který se pro mnohé zdá exotický. Ale pro jeho menší dostupnost, dávají lidé raději přednost angličtině či němčině.

Proč španělský jazyk upadá?

Jde o jazyk, který se možná učí v některých školách, ale studenti se většinou o tento jazyk nebijí. Není divu, ve světě, kde vládne angličtina s němčinou. Podstata je v tom, že španělština, přestože jde o krásný exotický jazyk, nemá takové prostorové využití jako výše zmíněná angličtina.

Proč se lidé učí španělsky?

Pro studenty je to možná jednodušší volba než třeba němčina a podobně. Ale pokud se dnes někdo učí španělský jazyk, tak k této zemi má nějaký vztah. Jsou lidé, kteří mají sen, že tady budou žít anebo jsou takoví, kteří zde mají rodinu. Nebo se jim tato země prostě libí. Dalším důvodem proč se učit španělštinu je to, pokud má někdo opravdový talent na jazyky, protože vždy má větší výhody a větší možnosti ten, který toho více zná, a právě cizí jazyky jsou základem všeho. Také se tento jazyk mohou učit náruživí cestovatelé, kteří objevují kouzla dané země.

Bude v budoucnu perspektivním jazykem?

Je velmi těžké říci, zda španělský jazyk bude či nebude mít nějaké velké uplatnění. Španělsko je země ležící na pyrenejském poloostrově, takže o nás poměrně daleko. Navíc se nejedná o zem, která by se dala do nějakého válečného konfliktu, jen aby dostala území. A také nemá mnoho věcí, které by mohla nabízet. Ale nic není nemožné, může se stát, že španělský jazyk zavládne i naši zemí.

Kde všude se mohu španělsky domluvit?

Pokud se člověk učí španělský jazyk, nemusí se uchýlit pouze na Španělsko, je mnohem více zemí, kde je tento jazyk používán a dokonce jako úřední jazyk, mezi tyto země patří například: Mexiko, Kolumbie, Argentina, Venezuela, Peru, Chile, Kuba, Ekvádor, Bolívie, Salvador, Panama, Kostarika a podobně. Takže je těch států poměrně hodně, jak si můžete všimnout, avšak jde o státy, které jsou od nás daleko.

Lze španělština nahradit?

Jako jazyk určitě ne. A pokud chcete v některé ze španělský mluvících zemí žít či pracovat, tak byste určitě měli španělský jazyk znát. Ale pokud jste jen cestovatel a chcete některou z daných zemí navštívit, tak se určitě kvůli tomu nemusíte tento jazyk pracně učit, měli byste si vystačit s angličtinou.

Španělština je sice krásná, ale nemá tak velké využijí jako angličtina či němčina.

Štítky: , , ,
One Response to Španělský jazyk – proč se učit španělštinu

  1. Pingback: Německý jazyk je a bude ve světě stále rozšířený. Umíte alespoň základy? | Vypracuj se.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑