Vzdělání

Publikováno 9. února, 2016

Kde je nejlepší studovat MBA?

V současné době je studium MBA stále populárnější. Zatímco před pár lety neměla u nás většina lidí tušení, o co se jedná, dnes už tento titul znají velmi dobře nejen manažeři a podnikatelé. S rozšířením do podvědomí společnosti se rozšiřuje také počet škol, které studium MBA nabízí. A jak to tedy je? Které v Česku patří mezi nejlepší a kde se vyplatí studovat? Pojďme si studium MBA přiblížit a projít si pár věcí, které zaručeně stojí za to zvážit.

Zamyslete se nad časovými možnostmi

Nejdůležitější otázkou je, zda chcete studovat prezenční, kombinovanou nebo dálkovou formou. Většina českých škol nabízí možnost získat titul MBA i prostřednictvím online studia. Programy MBA se řadí mezi postgraduální vzdělávání, jsou tudíž maximálně přizpůsobeny pracujícím lidem. Podmínkou přijetí je ukončené vysokoškolské vzdělání nebo manažerská praxe. Pojetí výuky se však na školách liší. Někde se jedná výhradně o samostudium bez nutnosti docházet na výuku, jinde je kombinován e-learning s lektorskými setkáními několikrát do roka. Vybírejte tedy pečlivě.

Za druhé by vás určitě zajímat kvalita výuky. Do jakých modulů bude studium rozděleno, jak probíhá e-learning, zda vyučování vedou zkušení odborníci z praxe nebo jaké studijní materiály má škola připravené. Některé školy jsou nositeli mezinárodních akreditací, které poskytují záruku vyučování na světové úrovni. Na to je také dobré se dívat.

Když jde o peníze, dobře čtěte

Dále budete nejspíš zvažovat cenu. U tohoto aspektu nezapomeňte dobře číst. Zajímejte se o to, co všechno je v ceně zahrnuto, zda nebudete muset doplácet za studijní materiály apod. Na některých školách jsou v ceně například i odborné přednášky nad rámec studia, blokové moduly se zajímavými osobnostmi či coffee breaky a networkingové aktivity.

Příklad školy na jedničku: Business Institut

Business Institut se řadí mezi prestižní a největší MBA školy v České republice. Studium zde trvá 1,5 roku a probíhá kombinovanou formou. Studenti se účastní lektorských setkání vždy 1x za měsíc v odpoledních hodinách v centru Prahy.

Cena celého programu MBA zahrnuje přístup do online knihovny Beck i nadstandardní bonusové přednášky se zajímavými osobnostmi českého byznysu či blokové moduly na aktuální a zajímavá témata s odborníky. Studenti se mohou dále setkávat na různých společenských a networkingových akcích.

Výuka je zajištěna odborníky z manažerské praxe, a přestože se jedná o jednu z větších českých škol nabízejících studium MBA, ke studentům si zachovávají individuální přístup. Škole nechybí mezinárodní akreditace ACBSP, IADL, EABS či Ministerstva vnitra ČR (více info přímo na webu školy).

Při výběru MBA školy určitě neponechejte nic náhodě a zjišťujte si co nejvíce relevantních informací. Zajímat by vás měly i reference absolventů. Dle výzkumu Business Institutu potvrzuje 85 % absolventů návratnost vložených prostředků do studia MBA do 2 let od ukončení.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑