Peníze

Publikováno 17. srpna, 2014

Jak začít podnikat bez peněz

Mnoho lidí by se rádo živilo podnikáním, ale ne vždy mají peníze, aby své podnikání rozjeli a tak se svého snu raději vzdají anebo počkají, až se jim dostane větší finanční obnos. Ale my známe cestu, jak si svůj sen vyplnit hned.

Kde mohu sehnat peníze na začátek podnikání?

  1. Půjčka – pokud nemáte dostatek peněz na podnikání, tak si je můžete půjčit, ať už od banky či od některého přítele. Ale je to vždy nepříjemný pocit, že jste dluhu a nemáte jistotu, že se vám peníze vrátí zpátky a to, e je později nebudete mít z čeho vrátit. V podstatě ty peníze potřebujete, ale pouze si oddálíte dobu a navíc zvýšíte částku.
  2. Sponzoři – také můžete peníze dostat od jiných lidí, kteří jich mají hodně. V takovém případě je důležité, abyste daného sponzora dokázali oslovit na tolik, aby vám pomohl se základním kapitálem. Takže je třeba důkladně promyslet, s čím přijdete na trh a jak to dané osobě vysvětlíte a podáte.

Proč je lepší sponzor než půjčka?

To, že sponzor a půjčka funguje na podobném systému, není pochyb. Každý, kdo vám půjčí, chce z toho mít také nějaké zisky, avšak pokud jde o sponzora, tak ve většině případů se snaží vás neshodit na dno, ale dát s vámi přijatelnou smlouvu, že bude mít třeba určité procento ze zisku, ale tak abyste firmu utáhli, kdežto půjčka vám jen tak snadno nevyhoví a navíc zaplatíte o hodně větší částku. Samozřejmě, že můžete narazit na sponzora, který bude vykořisťovatel, ale záleží na štěstí a na vás, do jaké smlouvy se necháte upsat.

Kde mohu sponzora najít?

Najít sponzora nebude nejlehčí úkol. Ale téměř vždy jde o osobu, která sama vlastní velkou firmu, která dané osobě poměrně dobře vynáší anebo jiná osoba, která má velký přísun peněz a ráda by je dále investovala. Nejlepší je, když máte na takovou osobu tip od nějakého známého, ale to se mnohdy nepodaří. Někdy bývají seznamy potencionální sponzorů vyvěšené na internetu nebo na jiných veřejných nástěnkách. A váš investor může být i někdo z rodiny, nemusí kvůli tomu hned hledat nějakou cizí osobu.

Podstatné není mít kapitál, ale vědět s čím chci obchodovat a být v tom dobrý, abychom si mohli dovolit vyplácet sponzora po případě půjčku.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑