Peníze

Publikováno 9. srpna, 2014

Jak vydělat peníze

Pro někoho velmi snadná otázka, prostě a jednoduše prací. Ale ne všem se chce pracovat.

Jak lze vydělat peníze?

K penězům se dostanete tak, když budete pracovat. A je mnoho variant jak a kde pracovat. Záleží na tom, jaké máte vzdělání, jaká je typologie vaší osobnosti a jak jste na danou práci šikovní.

1. Podnikání – jsou lidé, kteří volí variantu, že si raději rozjedou vlastní podnikání, než aby si peníze vydělávali někde za pásem. Avšak ani to není žádná procházka růžovým sadem. Člověk, který chce podnikat, musí vědět, co chce a musí být trpělivý, má pod sebou několik zaměstnanců, kteří budou věčně nespokojeni. Navíc potřebuje, aby se mu dařilo, aby mohl zaplatit veškeré náklady a podobně, takže je mnohdy několik nocí vzhůru, má mnoho telefonátů, aby vše dal dohromady.

2. Zaměstnanec – z pohledu zaměstnance jde určitě o hrozný post, protože zaměstnanec má neustále pocit, že musí dělat mnoho práce za málo peněz, je na něj kladem nátlak z vrchu a podobně. Avšak zaměstnanec si oddělá svou práci, ano většinou je na ně vedoucí hrubý, ale to se po čase naučí snášet. A přijde domů a má klid, už se dále nemusí starat o pracovní věci, jen si nachystá svačinu na další den.

Co dělat, když nemohu najít práci?

Pro lidi, kteří se pokouší najít práci, ale nedaří se jim, jsou zde pracovní úřady, které jim pomáhají po dobu, kdy jsou doma bez práce a také pomáhají najít nějaké nabídky na dané povolání, protože je jasné, že tyto osoby nemají jak vydělávat peníze. Takže se nemusíte bát, dostanete od státu nějaké dávky, ale není to žádná převratná částka. Přece jenom je nezaměstnaných poměrně hodně a stát si nemůže dovolit dávat tolik peněz z rozpočtu.

Nemohu pracovat ze zdravotních důvodů

Když je člověk zdravotně omezen tak, že nemůže vykonávat práci, peníze vydělávat nemůže, proto jsou zde další podpory a to ve formě invalidního důchodu. Podle toho, jak je vaše zdravotní neschopnost rozšířená, vám úředníci určí výši důchodů.

Nepříjemná situace úrazu

Když se někomu stane něco vážného, má nějaký úraz, s kterým není schopen pracovat, tak je jasné, že na jistou dobu si peníze sám vydělávat nebude. A i tato situace je opatřena. Pro lidi, kteří mají úraz, je zde nemocenská, kde dostanou aspoň nějakou částku z výplaty po čas, kdy budou doma a budou se ze svého úrazu zotavovat.

Některým lidem stát ukazuje, že lepší než chození do práce je být na sociálních dávkách, kterých pak zneužívají, ale přesto existují lidé, kteří vědí, že je nejlepší vydělávat si sám, protože stát nerozdává tolik.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑