Práce

Publikováno 27. prosince, 2014

Jak napsat správně životopis, aby nebyl okamžitě smeten ze stolu

Hledáte práci, a proto posíláte životopisy do různých firem, ale stále se vám nikdo neozval? Pak je někde chyba. Dost možná ta chyba bude ve vašem životopise.

Odpovídáte na inzeráty, které opravdu odpovídají vaší profesi a vašim zkušenostem? Profesní životopis by měl být krátký a rozhodně by v něm neměly být zbytečnosti, ale naopak by neměly chybět podstatné věci. Nejdůležitější informace jsou jaké je vaše nejvyšší dosažené vzdělání, jaké máte pracovní zkušenosti, co jste se naučili navíc, to znamená kurzy, dále pak uveďte jazykové znalosti, zda-li máte řidičský průkaz a samozřejmě chybět nesmí jméno, adresa a datum narození.

O tom jaké máte koníčky a co děláte ve volném čase, rozhodně nepište. Osobní věci si nechte určitě pro sebe. Ucházíte se o zaměstnání a váš zaměstnavatel nemusí vědět, co děláte mimo pracovní dobu.

Pokud připojíte fotku, tak si dejte pozor na to, aby vypadala přijatelně. Někteří zaměstnavatelé se baví nad tím, co jim lidé k životopisu posílají. Bývají to fotografie z různých akcí, u stánku s pivem, ve vlaku, s buřtem v ruce a podobně. Tak tohle tedy rozhodně ne!!!! Vaše fotografie musí být reprezentativní a slušná. Je to první věc, na kterou se zaměstnavatel podívá a pokud jej nezaujme, bavíme se samozřejmě o typu fotografie, ne o vašem obličeji, tak životopis zahodí rovnou do koše.

Musíte se umět takzvaně prodat a napsat takové informace, které jsou pro zaměstnavatele důležité. Zbytečnosti vynechejte a nezatěžujte se jimi. Někdy klidně životopis poupravte, pokud jej posíláte do firmy, kde mají trošku jiné požadavky, než které máte vy uvedeny. S tím, že nepatrně zalžete, se počítá a pokud dostanete pozvánku na pohovor, máte z části vyhráno.

Pokud jste matka od dětí, tak o tom do životopisu nepište. Mohla byste být z tohoto důvodu znevýhodněna, i když to se samozřejmě nesmí, ale jako důvod toho, že vás nepozvou na osobní pohovor, by to být mohl.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑