Úspěch

Publikováno 30. července, 2015

Já jsem podnikavá hlava

Máte nápad pro něco, s čím by se dalo podnikat? Pokud odpověď na tuto otázku bude ano, pak jste podnikavá hlava. A vzhledem k tomu, že podnikatelů je velké množství a mladí nezkušení lidé mají poměrně těžké stát se prosperujícím podnikatelem, je vytvořena jistá soutěž s názvem Podnikavá hlava.

Co dělat, abych byl podnikavá hlava?

Soutěž s názvem Podnikavá hlava je o tom, aby podpořila mladé lidi, kteří jsou chytří a podnikaví. Jedná se o studenty univerzity Palackého, kteří přijdou s něčím originálním, s něčím, co ještě před jejich nápadem nevzniklo. A samozřejmě, že to musí být tak dobré, aby to vyhrálo. Takže je třeba, aby mladý student vynalezl nějakou věc, která by byla pro trh zajímavá. Například letošní rok šlo o různé aplikace.

Co potřebuji k tomu, abych se stal podnikavou hlavou?

Samozřejmě, že na to, abyste byli podnikavá hlava, tak nestačí pouze něco vymyslet, ale budete to muset obhájit. Musíte svůj vynález nejen popsat jako věc, ale měli byste také vymyslet strategii pro prodej. Takže musíte porotce soutěže přesvědčit o tom, že vaše věc se bude prodávat. Musíte mít určitou skupinu, kterou oslovíte, například malé děti nebo seniory.

Mimo jiné, pokud chcete být podnikavá hlava, tak musíte myslet na všechno, což je i to, že byste opravdu firmu měli, což znamená, že na soutěži budete muset přednést také organizaci potenciální firmy. Musíte udát počet pracovních míst, které poskytnete anebo také třeba to, jaké požadavky budete mít na své zaměstnance, což ovlivní pro kolik procent lidí je tato práce vhodná.

A aby to bylo úplně dotáhnuté, tak musíte myslet i na finance – na to, odkud je vezmete, do čeho je vložíte a podobně. Takže nakonec zjistíte, že mít titul podnikavá hlava není jednoduché a ten, který jej dostane, tak si ho opravdu zaslouží.

Jak se do soutěže mohu přihlásit?

Tento rok již soutěž proběhla, ale jistě přijdete s něčím, co byste mohli použít následující rok. Do soutěže Podnikavá hlava se můžete jednoduše přihlásit na internetových stránkách této akce, v případě, že jste plnoletá osoba.

Můžete být studentem anebo již podnikatelem, což může být výhodou, protože podnikatel má již nějaké zkušenosti. Avšak nemusíte na tom pracovat samostatně, protože povoleno je také zúčastnit se jako tým, což je také výhodou, protože více hlav více vymyslí. Takže pokud máte nápad, tak se přihlaste.

Podnikavá hlava je perfektní soutěž, která pomůže podpořit chytré a vynalézavé lidi.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑