Vzdělání

Publikováno 3. července, 2015

Když je vaším cílem vysoká škola

Kdysi se za vzdělané lidi považovali ti, kteří měli maturitu, ale svět jde dopředu a samozřejmě, že i tato věc se mění. Dnes už ke většině povolání potřebujete nejen maturitu, ale také vysokoškolské vzdělání. A právě teď by studenti měli za sebou mít veškeré přijímací řízení.

Přijat či nepřijat

Každá vysoká škola má své kriteria pro přijetí studentů. Některé školy berou v potaz pouze hodnocení, tedy vysvědčení studentů ze středních škol a podle průměru ze známek a kapacity tříd se rozhodnou, zda si studenta k sobě vezmou či ne. Avšak ve většině případů musíte svůj chtíč stát se vysokoškolákem prokázat u přijímacích testů, které má téměř každá škola odlišné. A až potom, co napíšete tyto testy, dostanete rozhodnutí o tom, zda jste se na danou školu dostali. Většina škol má elektronické systémy, kde vám ukážou vaše výsledky, ale stoprocentně platné je až vyjádření, které vám přijde poštou.

Co když mě nevzali?

Každý student se obává toho, že se nedostane na vysokou školu, a proto si podávají přihlášky na více škol. Takže pokud se stane, že jste někde, jak se říká blízko pod čárou, tak ještě nemusíte smutnit, protože se může stát, že lidé před vámi se dostali na více škol a musí si vybrat jen jednou a tak se může stát, že vám uvolní místo. A v případě, že váš sen o tom být vysokoškolákem zkazilo až nízké místo v tabulce nepřijatých, tak stále existuje šance. A tuto šanci nabízí odvolání.

Jak napsat odvolání?

Každá vysoká škola má své odvolání, které se může trochu lišit, ale podstata zůstává stejná. K dispozici dostanete formulář, kde vyplníte základní informace o své osobě a také o oboru, který byste chtěli studovat. A součástí tohoto papíru je také kolonka, kde musíte vyplnit důvod vašeho dovolání. To pošlete na danou školu a zde rozhodnou, zda z vás udělají vysokoškoláka či nikoliv.

Jsem vysokoškolákem, jdeme slavit

Pokud vám poštou přijde oznámení, že jste přijati, tak můžete začít slavit, protože patříte mezi vysokoškoláky. Avšak jen pokud nezapomenete svůj zájem o školu potvrdit zápisem. Většinou datum a podmínky zápisu na danou školu máte přímo v dopisu, kde vám oznamují, že jste přijati. A pokud se na tento zápis nedostavíte, tak jste slavili zbytečně, protože vysokoškolákem nebudete, proto dbejte na to, abyste si na stejný datum nenaplánovali něco jiného a přemýšlejte, která událost má pro vás větší hodnotu.

Dnes má vysokou školu velké množství lidí, a proto je velmi těžké najít dobré pracovní místo bez vysokoškolského vzdělání, a proto také studenti podávají své přihlášky.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑