Peníze

Publikováno 30. července, 2015

Kdy se vyplatí stavební spoření?

Stavební spoření je v České republice velice populární. Jedná se totiž o finanční produkt, který zaručuje výhodné zhodnocení vložených peněz. Pojďme výhody stavebního spoření blíže prozkoumat a ukažme si na modelovém příkladu, jak vlastně funguje.

Stavební spoření může vaše peníze zhodnotit dvojím způsobem. Vkládané prostředky se navyšují o úroky vkladů.

Kromě toho ale máte ještě možnost získat státní podporu, která dosahuje výše až 2 000 korun ročně. Na tuto částku dosáhnete, pokud si budete ukládat přibližně 1 700 korun měsíčně. Stavební spoření je současně jeden z nejbezpečnějších spořicích produktů. Vaše vklady jsou ze zákona pojištěny až do výše 100 000 eur, respektive hodnoty této částky přepočtené na koruny.

Kdy se vyplatí stavební spoření

U stavebního spoření, stejně jako u ostatních finančních produktů, záleží v první řadě na vaší individuální situaci  a potřebách. Pokud chcete spoření zhodnotit maximálně, doporučujeme vklad 1 700 korun měsíčně – tímto způsobem využijete ze státní podpory maximum. Při vkladu 1 700 korun ze státní podpory čerpáte 2000 korun ročně. Za šest let tedy naspoříte cca 136 000 korun.

Pokud tedy můžete pravidelně odkládat určitou finanční částku a máte zájem o bezpečné zhodnocení vašich peněz, využijte stavební spoření – například od společnosti Modrá pyramida, která patří k předním poskytovatelům tohoto finančního produktu. V nabídce Modré pyramidy najdete stavební spoření pod názvem Moudré spoření.

Pokud chcete s penězi hospodařit opravdu efektivně, je dobré po šesti letech spoření ukončit, naspořené peníze vybrat a dále je zhodnocovat jinde.

Současně si založte novou smlouvu o stavebním spoření a 20 000 Kč z ukončené smlouvy vložte rovnou jako počáteční vklad na tuto založenou smlouvu.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑