Kariéra

Publikováno 11. května, 2019

Jak začít podnikat do týdne? Kupte si s.r.o.

Nosíte v hlavě zajímavý podnikatelský nápad a chcete ho co nejrychleji realizovat, než vás přejde elán? Nebo byste ho sice realizovat chtěli, ale moc vás nelákají ty formality, které jsou nutné pro založení vlastní firmy? V obou případech vám vytrhne trn z paty prodej ready made s.r.o.

Podnikat dnes může každý a opravdu k tomu není potřeba zdlouhavé vyřizování formalit. Žádné chození po úřadech, zapisování do obchodního rejstříku ani zdlouhavá registrace k daním a DPH. Kdo chce začít jednoduše, pro toho jsou k dispozici ready made společnosti.

Co je to ta ready made společnost?

Firma, která existuje, je registrovaná k daním či také k DPH a jen čeká, až pod jejím jménem začnete podnikat. Může být založená čistě za účelem prodeje, nebo pod ní možná v minulosti už někdo podnikal. Zájem je o obě varianty. Někteří lidé chtějí začínat s čistým štítem, další naopak ocení historii. Vyplatí se to třeba z důvodu žádosti o půjčku, jelikož banky často nechtějí půjčovat společnostem založeným před pár měsíci.

Předregistrovaná firma splňuje všechny zákonné podmínky a nemá žádné dluhy ani závazky. Tedy aspoň pokud si svou s.r.o. na prodej najdete u poctivého prodejce. V praxi můžete narazit i na ty, co se vám budou snažit prodat zadluženou firmu. Jak je poznat? Těžko. Vždycky máte ale možnost vygooglit si název firmy, kterou nabízí, a také si prohlédnout přímo zkušenosti s daným prodejcem.

Jak koupě ready made firmy probíhá?

Nejdříve si musíte firmu vybrat. Záleží, jestli chcete s.r.o. plátce DPH nebo raději neplátce, jak starou společnost chcete, kolik jste ochotní investovat apod. Samozřejmě se nemusíte omezovat jen na české s.r.o., k dostání jsou i slovenské, britské a další. Pak si o firmu zažádáte a obratem dostanete naskenovanou účetní i daňovou dokumentaci, abyste se přesvědčili, že je v historii firmy vše v pořádku.

Dále zaplatíte, vyplníte pár dokumentů a poté už jen necháte ostatní, aby za vás zařídili změnu společníků a jednatele, názvu, sídla a další údaje. Vyřízen bude také zápis do obchodního rejstříku, zřízení bankovních účtů, podání na živnostenský a finanční úřad. Do několika dnů je hotovo! Nevěříte? Háček tu není. Přesvědčte se přímo na Incorporated.cz. Tam vám jako bonus nabídnou i virtuální sídlo a účetnictví, takže si zařídíte vše najednou.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑