Peníze

Publikováno 25. Květen, 2021

0

Vyhněte se inflaci díky investicím do zlata

 

Přemýšlíte, jak správně rozšířit investiční portfolio ve snaze vyhnout se inflaci, která bude v následujícím letech pravděpodobně o něco výraznější? Zvažte investice do zlata. Z jakých variant můžete vybírat a v čem jsou hlavní výhody investování do této komodity?

Výši investice si řídíte sami

V porovnání s druhou nejvíce oblíbenou investicí ve formě nákupu nemovitostí má zlato jednu velkou výhodu. Nemusíte mít k dispozici miliónové částky pro investování. Solidní portfolio si totiž založíte i s desítkami či stovkami tisíc korun. Navíc můžete velmi jednoduše dokupovat další investiční zlato ve formě mincí či slitků. Bohatý sortiment certifikovaného zlata nabízí například specializovaná prodejna v Obecním domě v Praze. Zde můžete zlato koupit i prodat.

Neplaťte zbytečně DPH

Investicí do nemovitosti musíte platit daně. V případě investičního zlata jste však od DPH osvobozeni. I to je další z velkých důvodů, proč bývá investování do zlata příležitostí, jak slušně a navíc víceméně bezpečně zhodnotit své prostředky. Obecně se doporučuje uložit do zlata alespoň 10 % z celkových investic. Mnozí lidé však před blížící se krizí přikupují další zlato. Důvodem je historická stabilita a ochrana proti inflaci, která může postihnout měnu.

Jak vybrat zlato za nejlepší cenu?

Cena zlata se mění v zásadě každý den podle aktuálních kurzů. Pokud chcete najít nejlepší nabídku na nákup investičních slitků či mincí, porovnejte ceny od více prodejců. Samozřejmostí by mělo být doložení potřebného certifikátu, který potvrdí, že se skutečně jedná o pravé kvalitní zlato o stanovené ryzosti. V případě investičních zlatých mincí se navíc přidává další možné budoucí zhodnocení ve formě limitovaného množství dané ražby. Ta může být za několik let i sběratelskou hodnotu.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑