Peníze

Publikováno 26. května, 2021

Práce na doma

Je těžké si najít nějaký přivýdělek při škole, při mateřské nebo něco bokem k vašemu zaměstnání, abyste si mohly pořídit to, o čem sníte.

V dnešní době je však možné podnikat, nebo si najít nějaký přivýdělek na internetu, kde je možností spousta.

Psaní článků

Nejosvědčenější je psaní článků pro různé weby nebo internetové magazíny. Výdělek copywritera se zde pohybuje okolo 100 – 300 Kč za jednu práci. Podmínkou je umět dobře psát a musí vás to bavit, protože budete neustále vymýšlet nová a nová témata na články. Můžete si však zvolit web nebo magazín zaměřený na to, co vás opravdu baví a články se pak píší téměř samy.

Vlastní blog nebo webové stránky

Další možností přivýdělku je založit si vlastní web nebo blog, kde budete psát své vlastní články, publikovat svoje výtvory nebo fotografie. Možností jak zpeněžit tuto možnost je několik. Založit blog nebo webové stránky je dneska už snadné. Existuje spousta stránek, na kterých si můžete zdarma a za pár minut založit své stránky.

Můžete na svůj web nebo blog vložit reklamu. Můžete ho nabídnout k publikování takzvaných PR článků, kdy za uveřejnění článku na vašem webu získáte penízky. Pokud vás však údržba webu či blogu moc nebaví, můžete ho zpracovat do prodejní podoby a následně ho prodat za slušné peníze. Cena za prodej webu se pohybuje okolo 5 000 – 50 000 Kč. Záleží však na tom, jak je web starý, kolik má návštěvníků, jestli vydělává nebo nevydělává nějaké peníze atd.

Pečení

Jste nadaní v pečení dortů nebo cukroví? I tímto se dá přivydělat si nějaké peníze. Stačí si udělat na Facebooku nebo jiných portálech svůj profil, kde budete vkládat své výtvory a přidáte k tomu i svou nabídku s cenou. Jistě se brzy někdo ozve, zvláště pokud budete mít opravdu kousky, které za to stojí. Hlavně to musí nějak vypadat, protože lidé kupují hlavně očima.

Prodej ručních výrobků

Baví vás šití, pletení, háčkování, tvoření z papíru, modelovací hmoty nebo ovládáte jiné ruční práce? I to se dá velmi dobře zpeněžit. Stačí si vytvořit své portfolio a začít nabízet své produkty na internetových portálech, na svých webových stránkách nebo svém blogu. Své výrobky můžete také nabízet svým známým, ve škole, v práci, všude kde se pohybujete, dejte vědět, že se něčemu věnujete a můžete to nabídnout za slušnou cenu.

Dají se prodávat pletené či šité oblečky pro miminka, ručně vyrobené kabelky, šperky, decoupage obrázky, domácí kosmetika nebo aranžmá ze suchých či umělých květin a spousta jiných výrobků.

Fotografování, grafika, malba

Jste nadaní ve focení, grafice nebo malování můžete své výtvory taktéž prodávat na internetu a za trochu větší peníze, než ruční výrobky. Musíte však dobře hledat, abyste své kousky prodali za peníze, za které ten strávený čas nad prací stojí.

Doučování

Pokud nejste zdatní v žádných manuálních pracích, a práce s počítačem je vám cizí. Můžete nabízet doučování cizích jazyků, češtiny, matematiky či jiných předmětů, které ovládáte. Velká poptávka je také po výuce na hudební nástroje, takže pokud hrajete na nějaký hudební nástroj, tak proč nedávat hodiny?

Je mnoho způsobů jak si doma přivydělat nějaké peníze a nechodit kvůli tomu po firmách a prát se na brigády. Musíte jenom dobře hledat a vědět kde se poptat.

 

Autorka: Sellus Rio

Štítky: , , , , , , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑