Úspěch

Publikováno 26. dubna, 2019

Co vše je nutné zařídit, aby z vašeho baru byl oblíbený podnik?


Mít svůj vlastní bar je snem mnoha lidí, ale ve většině případů se jedná o romantizovanou představu, že všechno bude skvělé a bude šlapat tak, jak má. Co vše udělat proto, aby na vás na konci tohoto snu nečekalo rozčarování a neúspěch?

Mějte dobrý nápad

Nebudeme vám nic nalhávat, mezi bary je obrovská konkurence. Pokud tedy opravdu chcete, aby váš podniky byl výdělečný a oblíbený, musíte přijít s originálním a chytlavým nápadem, který vás jasně odliší a oddělí od konkurentů. Může se jednat o netradiční design nebo i celkový koncept, na kterém bude podnik postaven. Pokud si myslíte, že stačí jen nakoupit vybavení a alkohol, rovnou se zařadíte mezi nevýrazné a ničím nezajímavé bary, které vám tržbu neudělají. Položte si otázky: Co chci tímto barem vyjádřit? Proč by zrovna do mého baru měl určitě každý zavítat? Co hostům mohu nabídnout jiného, než mohou dostat u konkurence?

Vhodný prostor

Pokud máte ucelenou představu o tom, jak bude bar vypadat a fungovat, je na místě hledat vhodné prostory. Zvláště ve velkých městech může být tento krok značně problematický a zdlouhavý, je totiž potřeba v něm skloubit dohromady několik požadavků – dobré rozmístění místností, dostupná a žádaná lokalita a v neposlední řadě cena, která bude korespondovat s vašimi finančními možnostmi. Při plánování je dobré přizvat si více lidí a pamatovat i na zdánlivé drobnosti.

Pusťte se do zařizování

Jestliže máte prostory vyřešené, můžete se pustit do samotného vybavení baru. Mezi základní položky patří samozřejmě výčepní zařízení, chlazení na pivo nebo prosklená lednice na nápoje. Nezapomínejte na dostatečně velký barový pult, který tvoří dominantu každého podniku. Potřeba je však vyřešit i velikost a tvar stolů či židlí apod. Všechny kusy nábytku i zařízení by měly být sladěné do jednotného stylu. Jen tak můžete vytvořit originální a zároveň příjemné místo, kam se vaši hosté budou s velkou chutí vracet.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑