Práce

Publikováno 4. dubna, 2019

Poznejte výhody 3D optického měření

Rychlé a přesné měření malých výrobků, to je hlavní funkce měřicích přístrojů. Určí, zdali je daný výrobek skutečně tak veliký, jak jste si naplánovali, či naopak, jak veliká je předloha, podle níž chcete tvořit výrobek jiný.

Jak funguje optické měření?

Optické měřicí přístroje pracují s CCD kamerou, která měřené součástky snímá. Vyhodnocení zmiňované rozměrové kontroly výrobků pak probíhá na nasnímaném obrazu. 3D měřicí přístroje si poradí s různým sortimentem. Hlavní pole působnosti nacházejí ve strojírenství, využít je lze při výrobě plastů nebo elektronických součástek. Pracují s různými druhy materiálu, nezáleží na lesklosti či matnosti povrchu ani jeho barvě, to díky kvalitnímu osvětlení při samotném měření.

Kde sehnat kvalitní měřicí přístroje?

Na 3D měřicí přístroje je specialista společnost DEOM. Mimo jiné se zabývá právě prodejem optických a multisenzorových měřicích přístrojů. Kromě již zmíněného mezi jejich přednosti spadá možnost použití ve výrobě i v laboratořích, stejně jako pro kusové i sériové měření. Jsou také velmi snadno obsluhovatelné. Není nutné znát žádné kódy, přístroje se ovládají pomocí intuitivních tlačítek. Zároveň vám stačí jediný software pro různé měřicí přístroje.

Pokud o koupi nějakého 3D měřicího přístroje uvažujete, ve výběru vám může pomoci jít se přesvědčit na vlastní oči o kvalitě nabízených zařízení. Kromě toho společnost DEOM nabízí také ukázkové měření přímo ve vaší firmě.

Měřicí přístroje, o kterých se zde bavíme, pocházejí výhradně od amerického výrobce MICRO-VU, jenž ve svém oboru patří k absolutní světové špičce. O jejich kvalitě tak nemůže být pochyb.

3D skenery vytvoří dokonalý model

Mimo optických měřicích přístrojů patří do sortimentu DEOMu také 3D skenery, sloužící buď ke kontrole vyrobených výrobků nebo pro reverse engineering. Vyhotovený objekt tak můžete virtuálně porovnat s modelem, který jste si dříve vytvořili, nebo naopak nasnímat nějaký objekt a ve virtuálním prostoru poté odkrýt princip jeho fungování. 3D skener korejské značky Solutinox změří výrobky různých rozměrů, od několika milimetrů až po několik metrů.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑