Kariéra

Publikováno 31. července, 2018

Už vás nebaví pracovat jako zaměstnanec? Založte si svou vlastní firmu

 

Po vystudování vysoké školy jste se zřejmě rozhodovali, zda se pustit do vlastního podnikání, nebo se spíše zaměstnat u nějaké společnosti. Pokud jste se rozhodli pro druhou variantu, pravděpodobně toho nyní litujete. Ovšem nikdy není pozdě na to, abyste dali výpověď a založili si vlastní společnost. Bojíte se toho? Nemusíte, protože dnes podnikání není žádná věda. Stačí mít nápad, perfektní marketing, a potom vyzrajete i nad konkurencí.

Zřejmě vás bude zajímat, zda si založit společnost, nebo si pouze zřídit živnostenské oprávnění. Přednosti a úskalí mají oba druhy podnikání. Pokud se rozhodnete podnikat jako živnostník, musíte počítat s tím, že nikdo po vás váš podnik nepřevezme, protože je vázán na vaše jméno. U společnosti je to jinak, tu můžete prodat dál, případně přenechat synovi a podobně.

Jak probíhá založení s.r.o.?

Počítejte s tím, že budete běhat z jednoho úřadu na druhý. Jestliže však chcete věnovat čas spíše jiným věcem, například marketingové strategii, vytvoření loga a podobně, založení s.r.o. stačí delegovat na někoho jiného, například na firmu, která se zakládáním firem zabývá dlouhá léta. Jakmile napíšete příslušnému specialistovi, případně zavoláte, během několika dní se stanete majitelem či majitelkou společnosti, aniž byste hnuli prstem.

Většinou vám taková firma nabízí dvě možnosti. První je, že si koupíte už založenou společnost zvanou ready-made, případně si můžete požádat o založení společnosti na klíč. Obě služby mají své výhody a nevýhody. U ready-made společností musíte počítat s tím, že jsou to založené firmy, sice s nulovou historií, ale už mají nějaké jméno, a tak si nemůžete zvolit vlastní. Zase na druhou stranu se stanete podnikatelem takřka okamžitě.

Virtuální sídlo firmy je v módě

V dnešním digitálním světě spousta byznysmenů podniká skrze internet, a tak ani nepotřebují skutečnou kancelář. Pro společnost je však žádoucí nějaké sídlo. Pokud tedy hledáte nejlevnější formu, tak se nabízí virtuální sídlo firmy, o němž jste již určitě mnohokrát slyšeli. Fyzicky adresa existuje, ale je na ní napsáno více obchodních jmen.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑