Peníze

Publikováno 1. srpna, 2018

Ekologické bydlení je ekonomické hned dvakrát

Chcete bydlet ekologicky, a současně stavět nebo rekonstruovat ekonomicky? Kde na svoji rekonstrukci stavbu získat prostředky? Nemyslí na vás stát s nějakou dotací?

Finanční poradce ví, jak kombinovat dotace, hypotéku i úvěr na rekonstrukci

Málokdo z nás má dostatek volných prostředků, aby se pustil do rekonstrukce či stavby bez bankovní půjčky nebo hypotéky. Pomocí může být i dotace na bydlení Zelená úsporám. S největší pravděpodobností budete muset oba tyto zdroje navzájem propojit. Jak na to? Nelámejte si hlavu a oslovte rovnou hypoteční banku. Finanční poradce v Modré pyramidě pro vás zpracuje zcela zdarma finanční plán vaší rekonstrukce i stavby. Schůzka může proběhnout v bance, ale klidně i u vás doma. Právě díky finančnímu poradci získáte přehled o nejlepších produktech vhodných k financování vaší rekonstrukce, případně výstavby nízkoenergetické nemovitosti. Zjistíte, jak je to s možností dotace, s hypotékou nebo s jiným úvěrem.

Nový program dotace na bydlení běží – plánujete žádat?

Pokud se ke svému bydlení rozhodnete přistoupit ekologicky, bude toto hledisko pro vás výhodné i ekonomicky. Poskytovaná podpora je až do výše 50 % způsobilých výdajů. Při rekonstrukcích se dotace poskytuje na zateplení domu, na výměnu oken a dveří. Další dotaci využijete při efektivnějším využívaní energií a výměně starého kotle za nový. Nakonec je zvýhodněná výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností.

Jestli se i vás dotace týká, dostupnost se liší totiž kraj od kraje, vám poradí finanční poradce. A jelikož je vyplacení dotace vázáno na dokončené práce, současně vám poradí, jak získat prostředky na tyto práce pomocí některého z úvěrových produktů. Hypotéka se hodí především na výstavbu nových nemovitostí, případně na rozsáhlé rekonstrukce; úvěr na rekonstrukci pak na menší projekty.

Proč změnit svůj pohled na ekologii?

Ekologicky stavět, ale i začít ekologicky bydlet díky rekonstrukci, se dnes vyplatí hned dvakrát. S dotací ušetříte při stavbě a rekonstrukci, následně pak šetříte průběžně díky nižším energetickým nárokům vašeho bydlení.

 

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑