Motivace

Publikováno 30. září, 2017

Jak účinně bojovat s věkem

Věděli jste, že první vrásky se začínají objevovat už když je vám dvacet pět let? Jak člověk začíná stárnout, tak se vrásky tvoří nejdříve na obličeji, často na čele a svůj podíl na tom má samozřejmě také životní styl, genetika a používání kosmetiky. V současnosti naštěstí existuje množství metod, jak vrásky zmírnit a účinně tak bojovat s věkem.

Správná strava

Na prvním místě je rozhodně správná strava. Lidské tělo potřebuje pro správnou funkci také správné potraviny. Doplnit byste měli hlavně vitamín B, který zaručuje to, že bude vaše kůže pružná a pleť hladká a svěží. Neměl by vám chybět ani zinek. Ten je nejvíce obsažen v libovém mase, ať už červeném nebo kuřecím. Nezanedbatelný obsah zinku je také v dýni nebo sezamových semínkách.

Naučte se relaxovat

Ideální doba, kdy se může člověk trošku zklidnit, začít víc odpočívat a naučit se relaxovat je po třicítce. V této době už by žena měla vědět, co jejímu tělu a také pleti vyhovuje. Měla by o sebe správně pečovat a vědět, co jí sluší a co naopak ne. Je to také ideální doba, kdy přestat kouřit, pít alkohol ve větším množství a přejídat se.

Najděte rovnováhu

O deset let později, kolem čtyřicítky, už mohou být změny dané věkem patrné. Pomalu přichází přechod a ženy se mnohem více stresují. Přitom je toto období ideální k tomu, aby žena dělala už jen to, co jí vyhovuje a co má ráda. První známky stárnutí se dají potlačit také pomocí estetické dermatologie a odstranění vrásek pomůže k většímu sebevědomí a k odbourání stresu ze stárnutí. Doplnit by se měl také hořčík, který navrací duševní rovnováhu.

Kosmetická péče

Proti stárnutí pleti můžete použít také kosmetiku. Vybírejte si krémy s antioxidanty, které jsou ideálními pomocníky při boji s prvními vráskami. Zkuste také vypustit čokoládu a do jídelníčku zařaďte hodně listové zeleniny. Nezapomeňte ani na česnek a cibuli. Vaše pleť vám za tuto péči poděkuje pevností a pružností.

Krásná v každém věku

Kolem padesátky a šedesátky nezapomínejte na pohyb. Ideální je jóga nebo třeba procházky s přáteli. Posilujte nejen svaly, ale také mezilidské vztahy. V tomto věku oceníte, když budete mít kolem sebe příjemnou společnost. Do jídelníčku zařaďte hlavně kysané mléčné výrobky.

Využijte lékařské péče

Nebojte se obrátit na odborníky, v jakémkoliv věku si můžete nechat odstranit vrásky kolem očí nebo na čele. O svou pleť pečujte a věnujte jí čas a pozornost. Využít můžete také služeb estetické dermatologie a využít například operaci horních nebo dolních víček. Uvidíte, že operace pokleslých víček vám opět ubere roky a budete se cítit skvěle.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑