Peníze

Publikováno 30. září, 2017

Kam na užitečné právní rady?

Aniž bychom si to uvědomovali, jsme každý den konfrontováni se zákony. Běžný život přináší mnoho nástrah spojených s právními předpisy. Stačí vejít do obchodu, něco si koupit a už jste uzavřeli přinejmenším s obchodníkem dohodu, kde oba máte svá práva. Tato práva většinou stvrzuje nějaký doklad, který bezmyšlenkovitě zahodíte. Co ale dělat ve chvíli, kdy je koupené zboží poškozené, nebo nevyhovuje vašim požadavkům? Asi vás zcela logicky napadne, že zboží vrátíte. Ale co když obchodník řekne, že vám peníze vyplatí až podle toho, jak stav zboží posoudí reklamační oddělení? A co když rozhodnou neprávem ve váš neprospěch? Víte, na koho se obrátit? Máte právníka po ruce?

Žádné protiprávní činy nejsou maličkostí

Pravděpodobně verdikt reklamačního oddělení přijmete, sklopíte zrak a nikdy tam už nenakoupíte. Shánět kvůli tomu právní pomoc nebudete, protože na jednu stranu vám to přijde jako banalita. Zcela odlišná situace může nastat na pracovišti. Třeba nebudete souhlasit s drobnými detaily v pracovní smlouvě, jako například místo výkonu práce, podmínky výpovědi apod. Taky nad tím mávnete rukou, že to nic není a že tím nebudete nikoho obtěžovat a platit zbytečně vysoké taxy právníkům? Každým přivřením oka nad zdánlivou maličkostí dáváte moc do ruky lumpům, kteří s vámi žádné slitování mít nebudou. Nedůvěřujte lidem jen proto, že vám dávají práci, radši si je prověřte dřív, než bude pozdě. Jak to ale udělat? Jak získat potřebné právní rady rychle, ale levně?

Radu hledej u asistenční služby

Tyto otázky smíšené s naštváním na lidi, kteří si dovolují porušovat práva druhých, se ve mně akumulují od mého posledního zaměstnání, kde jsem měla konflikty s mou nadřízenou. Ve snaze připravit mě o místo mě vedoucí obvinila ze škody, která však vznikla z její nedbalosti a ona měla nést plnou odpovědnost. Všechno zlé je k něčemu dobré. Tento spor mě přivedl ke službě zvané Právník po ruce. Když mi kamarádka vyprávěla, jak jí tato asistenční služba zachránila naspořené peníze při kupování nemovitosti, byla jsem stále velmi nedůvěřivá. Sama jsem si musela přijít na to, že Právník po ruce je skutečně služba, která lidem pomáhá.

Co Právník po ruce dělá a v čem je háček?

Jako správný nedůvěřivec jsem si nabízenou službu řádně prověřila. Zjistila jsem, co dělá a co za své peníze dostanete. Právník po ruce je založen na stejném principu, jako je pojištění. Paušálně platíte zanedbatelnou částku. Na každou pojistnou událost lze čerpat až 500.000 Kč, částka se odvíjí od zvoleného tarifu. Tarify jsou celkem tři. Klasik, Komfort a Premium. S cenou se rozrůstá i právní pomoc a poradenství. Jak to celé funguje v praxi? Pokud bych já měla Právníka po ruce v době svých pracovních konfliktů se svou nadřízenou, měla bych pravděpodobně i více síly a odhodlání se jí postavit, určitě bych si nezvolila dobrovolný odchod.

Tato asistenční služba je vám k dispozici od podepsání smlouvy. Využívat můžete jejího poradenství prostřednictvím telefonátu i osobních konzultací. V horších případech jsou schopni vás zastoupit při líčení, nebo váš případ předají do rukou vámi vybraného právníka. Úhrada externího právníka je vám proplacena dle pojistného plnění.

Právník po ruce patří mezi služby, které vznikly za účelem pomáhat a jsou tu pro lidi. S klidným svědomím můžu říct, že žádný háček to nemá.

Potřebujete znalecký posudek?

Většina sporů si žádá svědky nebo znalecké posudky. I to pro vás Právník po ruce zařídí. Nemusíte čekat, až se svou analýzou přijde druhá strana. Tyto dokumenty jsou perfektní pákou při reklamacích i při boji s pojišťovnou. Sami je ale jen tak nezískáte, nebo za ně zaplatíte zbytečně moc peněz. Samozřejmostí je kontrola všech smluv, které se chystáte podepsat, a upozornění na možné problémy vyplývající z obsahu smlouvy. Buďte chytří a mějte svého právníka po ruce.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑