Vzdělání

Publikováno 3. října, 2017

6 důvodů proč studovat MBA

Všimli jste si, že se stále více lidí pyšní titulem MBA? Popularita studia „Master of Business Administration“ rok od roku roste a i u nás postupně „zdomácnělo“. Pokud však pochybujete o tom, že pro Vás studium MBA může mít reálný přínos, přečtěte si následujících 6 důvodů.

1. Výrazné zlepšení manažerských schopností

Nikdo učený z nebe nespadl a o šéfech to platí zrovna tak. Ať už stojíte v čele vlastní firmy, či máte zájem o vedoucí post ve společnosti, ve které pracujete, bude se vám manažerské vzdělání hodit. Osvojíte si moderní přístupy v řízení lidí a budete tým vést mnohem efektivněji než doposud.

2. Časová nenáročnost

Nedokážete si představit, jak docházíte denně do školy? Ani nemusíte, protože studium MBA je koncipováno tak, aby nenabouralo nabitý časový harmonogram pracujících studentů. Některé instituce preferují online výuku, jiné sází na prezenční formu o víkendech.

3. Řešení reálných problémů v praxi

Studovali jste vysokou školu a došli jste k závěru, že jste se nenaučili nic z praxe? V tomto směru je MBA naprosto odlišné – lektoři se zabývají skutečnými problémy a učí studenty aplikovat nově nabyté znalosti v reálných situacích.

4. Atraktivní programy z různých oborů

Co přesně vystudujete, když se přihlásíte na MBA školu? Nabídka programů může být pestřejší, než se zdá. Jaký zvolíte záleží na tom, zda chcete manažerské vzdělání uplatnit na realitním trhu, v turismu či všeobecně na pozicích středního až vrcholového managementu.

5. Kontakt s odborníky a zajímavými lidmi

Na přednáškách, seminářich a školních akcích potkáte spoustu zajímavých a inspirativních lidí. Navážete kontakty, které byste možná jinde nezískali. Mohou se vám hodit v profesním i osobním životě.

6. Zvýšení své hodnoty na pracovním trhu

Titul MBA sice není klasickým akademickým titulem, ale zaměstnavatelé ho vnímají velmi pozitivně. Pohráváte-li si s myšlenkou na změnu zaměstnání nebo byste rádi postoupili na kvalifikovanější pozici, studiem vhodně zvoleného programu zvýšíte svou šanci na uplatnění a logicky i na lepší platové ohodnocení.

Chcete se o studiu MBA dozvědět více? Přečtěte si informace na mba.cbuni.cz a budete v obraze. Central Bohemia University aktuálně nabízí 3 akreditované programy za velmi příjemnou cenu.


Štítky:
One Response to 6 důvodů proč studovat MBA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑