Vzdělání

Publikováno 15. června, 2017

Školení řidičů lze realizovat online

Dle zákona je zaměstnavatel povinen zajistit zaměstnancům školení k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Na některých pozicích stačí pouze obecné školení, ale jiné profese vyžadují specifické vzdělávání. Příkladem té druhé skupiny jsou řidiči.

Školení řidičů se vztahuje na pracovníky, kteří řídí motorová vozidla do 3,5 tuny. Měli by jej absolvovat všichni nehledě na to, zda využívají služební či vlastní vozidlo, a jestli mají řízení vozidel zapsáno v pracovní smlouvě. Že je opravdu důležité pravidelně pilovat znalosti dokazuje pokus jednoho novináře, který se stal na čtyři dny řidičem kamionu. Zažil nehodu a mnohé situace, jež na silnici rozhodně nelze považovat za standardní. A na ty je dobré být připraven aspoň teoreticky.

Vzdělávat řidiče můžete online

Zaměstnavatelé, kteří na školení svých řidičů netrvají, to dělají zejména proto, že chtějí ušetřit. Náklady jsou nemalé – řidiče musí uvolnit z práce, měli by jim zaplatit cestovné, něco stojí také školitel. Jedná se o tisíce.

Když se ale zvolí profesní školení řidičů online, cena rázem rapidně klesá. Obrovskou výhodou je, že je možné se školit odkudkoliv, kde je počítač a připojení k internetu. Online školení u nás poskytuje několik firem a jednu z levnějších variant najdete na portálu Bepor.eu. Školení vás vyjde na zhruba sto korun na jednoho zaměstnance (s vyšším počtem zaměstnanců se cena snižuje).

Online školení je zcela plnohodnotné

Bojíte se, že si řidiči z online školení neodnesou tolik, jako když poslouchají reálného člověka? Právě naopak. Interaktivní školení internetovou formou jim kolikrát dá mnohem více, protože nudné vyprávění školitele mnozí z nich stejně moc neposlouchají.

Školení řidičů na portálu Bepor.eu je tvořené sledem témat a testových otázek. Zaměřuje se na dopravní nehody, zásady bezpečné jízdy, předpisy, odpovědnost řidiče při přepravě cestujících, technickou způsobilost vozidla, doklady k vozidlu i preventivní údržbu. Je vytvořeno v souladu s veškerou platnou legislativou ČR.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑